Підготовка ґрунту та встановлення систем автоматичного поливу

Заощаджуйте час, знижуйте витрати води, підвищуйте ефективність поливу та підвищуйте зручність. Це найбільша перевага установки автоматичної системи поливу. Монтаж системи такого типу можна проводити як у новоствореному саду, так і на вже облаштованій ділянці. Як до цього підготуватись?

Дизайн саду та системи автоматичного управління поливом

Автоматична система поливу складається із системи гнучких труб, що ведуть від домашнього джерела води до зрошувачів, які розташовані у вибраних місцях у саду. Труби укладаються прямо в ґрунт, а частота та інтенсивність поливу регулюється електричним контролером, який можна запрограмувати заздалегідь, наприклад, щоб він поливав газон увечері кожні 3 дні.

Система домашнього поливу може бути додатково оснащена датчиками вологості грунту або датчиками, що визначають дощ, що наближається. Це дозволяє виробляти автоматичний полив рослин, що не потребує обслуговування системи, саме тоді, коли вони цього потребують.

Як спроектувати поливні сади та де взяти воду?

Почнемо з розташування водозабору, який постачатиме нашу зрошувальну систему. Це може бути господарський (міський) водогін, глибока криниця з помпою або резервуар для зберігання дощової води. Незалежно від вибраного джерела води необхідно перевірити його ефективність, тобто тиск та ємність підключення.

Ми перевіримо перший параметр, використовуючи манометр або зв’язавшись із постачальником води, який надасть нам відповідну інформацію. Пропускну здатність підключення, тобто витрати води, можна визначити в домашніх умовах, так званий відро-тест. Для цього вимірюємо час, за який відро місткістю 10 літрів наповнюється при максимальному відкритті крана. Хорошим результатом вважається 10-18 секунд. Точну витрату розрахуємо за формулою:
Витрата (м3/год) = 10 л (об’єм ковша) * 3,6/час наповнення (с)

Їхнє визначення дуже важливе, тому що (разом з інформацією про розмір зрошуваної ділянки) це відправна точка для всього проекту. У разі невеликої витрати води іригаційна система повинна бути розділена на кілька секцій, які активуватимуться окремо, щоб підтримувати відповідний тиск та ефективність усієї системи.

Планування автоматичної системи поливу.

Перед придбанням автоматичної системи поливу необхідно підготувати схематичний план ділянки, на якому укладатиметься установка. Ми розпочинаємо проектування поливу саду з малювання плану території у відповідному масштабі, відзначаючи водозабір та існуючі об’єкти: дерева, цегляні квадрати або невеликі архітектурні об’єкти. На наступному етапі ми визначаємо, які місця слід поливати, а які залишатися сухими. До другої групи належать проїзди, тераси, доріжки та інші елементи залежно від індивідуальних рішень власників ділянки.

Зони зрошення та робота насоса

Наступним кроком є ​​визначення розподілу зрошувачів з урахуванням функцій, які вони мають виконувати. Наприклад, для поливу газонів використовуються роторні зрошувачі широкого асортименту, а для поливу грядок та чагарників – точніші елементи системи краплинного поливу.

Скільки зрошувачів має бути на одній ділянці зрошуваної площі? В основному це залежить від його розміру та розвитку. При проектуванні розташування дощів у зрошувальній мережі простежте, щоб їх асортимент рівномірно покрив увесь сад. Виключіть ділянки, де кілька дощів інтенсивно поливають одну ділянку саду, та ділянки, куди вода взагалі не доходить.

Ефективна робота іригаційної системи гарантується насосом, який повинен відповідати ефективності колодязя. В залежності від потреб насос може бути підключений до контролера поливу або обладнаний автоматичним вимкненням.

Підготовка ґрунту та встановлення системи автоматичного поливу

Після того, як план установки підготовлений і позначений на карті об’єкта, ми можемо розпочати правильне складання. Найбільш важливими частинами іригаційної системи є водопровід, таймер, всілякі з’єднання (наприклад, коліна, трійники), поліетиленові труби, розподільні коробки та зрошувачі. Система труб, виведена з водозабору, закопується у землю. У ґрунт також вкопується ящик з роздільником, яким вода прямує по всіх зрошувальних лініях. Робота системи контролюється електронним контролером, який запрограмований за необхідності.

Підготовлені канавки для труб для зрошувальної системи та протягування труб.

Як іде складання? Гнучкі поліетиленові труби укладаються в попередньо вириті канавки на глибину близько 30 см. У точках відгалуження і там, де розташовані спринклери, розріжте їх і встановіть відповідні з’єднувачі. Під час цієї операції слідкуйте за тим, щоб у відкриту трубу не потрапив бруд і не забудьте встановити прокладки. Після закриття системи трубопроводів перевірте підключення сполучної коробки до водозабірника та встановіть програматор.

Розподільні коробки та висувні зрошувачі – встановлюємо лінійні спринклери та системи автоматизації

Важливим елементом домашньої зрошувальної системи є правильно підібрані зрошувачі та сполучні коробки. Обидва ці елементи можна заховати під землею, що дуже практично (наприклад, при стрижці газону) та не погіршує естетику саду. Розподільна коробка повинна містити необхідні електромагнітні клапани, які керують водою відповідно до інструкцій, надісланих контролером. Завдяки цьому система працює в автоматичному режимі, вирішуючи, наприклад, активувати висувні зрошувачі, тобто виставляти їх над рівнем землі під час поливу.

Після організації установки перевіряємо її на практиці. Тільки коли ми впевнені, що вся система працює правильно, ми можемо залити її елементи та відновити область до вихідного стану.

Автоматичний полив у старому саду

Варто пам’ятати, що всупереч поширеній думці, установка системи поливу – завдання не складне і його також можна проводити у вже облаштованому саду, не знищуючи посаджені рослини. Насамперед тому, що основна частина установки розміщується під газоном, фрагменти якого можна акуратно прибрати та переставити після встановлення. Правильно проведена обробка дозволяє практично відразу повернути сад у той стан, у якому він був на початку робіт.

Добре підготовлений проект поливу саду заощаджує ваш час та гроші. Його підготовку можна доручити спеціалізованій компанії чи реалізувати самостійно з урахуванням принципів, описаних вище. Ціна системи зрошення газонів залежить від багатьох факторів і залежить головним чином від установки, вибору конкретних рішень (наприклад, дощувачів, системи управління), а також від розміру та планування саду.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


Розробка сайту Atlaskit


  • Українська
  • Русский

ТОВ «УКРГІДРОБУДМОНТАЖ» - повний комплекс послуг з улаштування та експлуатації: систем автоматичного поливу територій, мереж водопостачання, насосних станцій, зливової і побутової каналізації..