Підготовка системи автоматичного поливу до зими

В умовах мінливого клімату, сезонності важливо своєчасно і ретельно виконати роботи з підготовки свого обладнання до зміни. Щороку, перед настанням холодів, напередодні зими, власники автоматичної системи поливу спеціально виділяють час для того, щоб провести обов’язкову ревізію обладнання, виконати планові операції з консервації. Рекомендується здійснювати роботи безпосередньо до того, як настануть перші морози, адже поки що на вулиці відзначається плюсова температура. Це важлива умова, інакше система автополиву може вийти з ладу як мінімум – скоротиться загальний експлуатаційний час роботи, відміряний виробником.

Як займатися консервацією?

Завдяки тому, що було проведено консервацію обладнання, можна зберегти автоматичний полив в ідеальному стані. Якщо є можливість, краще надати проведення операції кваліфікованим спеціалістам. Майстри виконають послідовно всі пункти консервації, приділивши увагу деталям та перевіривши правильність виконання кожного аспекту. Якщо ж немає такої можливості, варто спробувати зайнятися вирішенням цього питання самостійно. Важливо, щоб обслуговування повною мірою відповідало вимогам, з урахуванням особливостей регіону, специфікою кліматичної зони.

Етапи виконання робіт

Консервується автоматична система поливу в такій послідовності:

  • Здійснюється перевірка стану води у колодязі, після чого виконується її виведення із порожнини.
  • Перевіряється наявність води у ємностях, розрахованих під полив території. При виявленні залишків води вона видаляється.
  • Демонтується насосне обладнання, призначене для поливу. Оптимальний варіант – перемістити його в приміщення, що повністю опалюються, щоб виключити промерзання, руйнування окремих елементів конструкції.
  • За допомогою компресорного обладнання здійснюється продування всієї системи. За необхідності можна повторити цю процедуру, щоб унеможливити залишки вологи.

Найважливіший момент – перевірити, щоб із ємностей повністю було видалено всю воду. Сам люк ємності з рідиною, що накопичується, повинен щільно закриватися, але при цьому сама система вентиляції зливу залишається повністю у відкритому положенні.

На що звернути увагу

У разі коли ємності розташовуються в землі, для подальшого відкачування рідини потрібно використовувати окреме обладнання. Слід врахувати, що в процесі запуску та функціонування у колодязі утворюється рідина. Якщо не прибрати її, з настанням холодного періоду вона замерзне, що може призвести до негативних наслідків для всього обладнання.
Занурювальні насоси обов’язково виймаються, ретельно промиваються. У цей же час поверхневі насоси будуть складені в попередньо підготовлене опалювальне приміщення. Перед зняттям важливо видалити з насосів всю воду, а труби, з підключеним обладнанням, закрити за допомогою спеціальних заглушок.

Як тільки з системи буде повністю виведена рідина, потрібно виконати продування, використовуючи для виконання завдання стиснене повітря. Рекомендується застосовувати з цією метою компресор, який працює з тиском близько 6 бар. Пластикові елементи можна не демонтувати, вони не зашкодять холоду. У цей же час, металеві елементи краще змастити спеціальним складом, щоб не з’являлася корозія на поверхні. Після всіх робіт обов’язково здійснити перевірку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


Розробка сайту Atlaskit


  • Українська
  • Русский

ТОВ «УКРГІДРОБУДМОНТАЖ» - повний комплекс послуг з улаштування та експлуатації: систем автоматичного поливу територій, мереж водопостачання, насосних станцій, зливової і побутової каналізації..