Підземна система поливу газонів

Автоматична система поливу газонів звільнить нас від обов’язку поливу, яке займає найбільше часу. Низькошерстий газон інтенсивно зростає і вимагає до 4-5 літрів води на 1 квадратний метр на день.
Система підземного поливу газонів, оснащена автоматичним контролем поливу, – це не тільки велика зручність, але й велика економія – нашого часу та цінної води. Подивіться, як крок за кроком встановити систему підземного поливу газонів.
Підземна система поливу газону найкраще робити перед садівництвом. Тоді легше прокласти труби під бруківкою та прокласти кабелі, що управляють електромагнітними клапанами, які активують поливальні секції. Ми також уникаємо копати газон чи знижку. Є одна умова: садок має бути заздалегідь спроектований, а місця посадки відзначені точно.
Підземна іригаційна система – з чого почати?
Вода для зрошення може надходити з водопроводу, свердловини або зібраної дощової води. Однак, перш ніж почнемо встановлення системи підземного поливу, ми повинні спочатку перевірити її параметри:
склад. Вода повинна бути чистою, без будь-яких механічних частинок, які могли б забити наконечники для поливу, особливо мікробризок і краплинних ліній. Ось чому зазвичай встановлюється фільтр із змінним фільтром, іноді також вказується гравійний фільтр.
Тиск. Для правильної роботи більшості спринклерів потрібний робочий тиск води 2-4 бар. Якщо воно нижче, розбризкувачі не працюватимуть — тоді слід встановити додатковий насос. У свою чергу, занадто високий тиск призводить до більш швидкого зношування, роздруковування і навіть пошкодження компонентів системи зрошення. Щоб запобігти цьому, використовуйте редуктор тиску води. Expense. Це витрата води — чим він вищий, тим більше поливальних елементів може працювати одночасно. При низькій продуктивності сад потрібно розділити на кілька секцій, які запускатимуться одна за одною, використовувати труби для подачі води більшого діаметру, а іноді і встановлювати потужніший насос.
Як розрахувати витрати води для системи поливу?
Достатньо відкрити кран до максимуму та виміряти, через скільки секунд буде заповнено 10-літрове відро. У цей час інші пристрої забору води мають бути від’єднані. Спроба має бути повторена кілька разів у різний час дня. Ми приймаємо найнижче значення, отримане як кінцевий результат. Достатня витрата води становить 3000 л/год (0,83 л/с).
Як спроектувати систему підземного поливу
Підземна іригаційна система зазвичай складається з кількох секцій, які працюють незалежно одна від одної. Такий поділ виникає не тільки через надто низьку ємність і тиск води, щоб можна було поливати весь сад одночасно, але також через різні потреби рослин, посаджених у ньому. Кількість секцій розраховується індивідуально для кожного саду — чим вона більша і складніша, і чим менша витрата і тиск води, тим більше має бути.
Кожна секція складається з основних труб перетином 25-32 мм, прокладених у землі на глибині 30-40 см. Вони поставляють спринклери, мікро-спринклери та крапельні лінії. Вони розподіляються в саду так, що вода подається рослинам за найкоротшим маршрутом.
Різні типи іригаційного обладнання не можуть бути об’єднані в одній секції, наприклад, спринклери та крапельні лінії, і навіть спринклери різних типів, тому що вони працюють при різному тиску води. Кожна секція включається та вимикається окремими клапанами, які розміщуються разом у колодязі.
Управління системою підземного поливу
Підземну систему поливу можна увімкнути вручну, але набагато зручніше встановити привід, який управляє електромагнітними клапанами, які приводять у дію окремі секції. Залежно від моделі, контролери можуть підтримувати від двох до декількох розділів. Усі роботи встановлюються індивідуально. Після програмування сад поливатиме сам себе, навіть коли будинок у відпустці. Крім того, контроль зрошення саду може бути встановлений в ті моменти, коли випаровування грунту і, отже, втрати води мінімальні, наприклад, на світанку. Водії, залежно від моделі, розміщуються у приміщенні або на вулиці. Вони живляться від 230 В або акумуляторів.
Для подальшого покращення управління поливом варто встановити датчик дощу, який відключить, полив під час дощу, та датчик вологості ґрунту, який зупинить його, якщо у землі буде достатньо води.
Найсучасніше рішення — це автоматичне управління поливом з використанням датчиків вологості та дощу, встановлених у саду, та додатків, які постійно аналізують погоду в даній галузі: температуру повітря та ґрунту, вплив сонця, очікуваний дощ. Після програмування система працює незалежно, але ви також можете керувати віддалено, наприклад, за допомогою смартфона. При необхідності його також можна вмикати та вимикати вручну.
Підземна іригаційна система до зими
Під час прокладання підземної системи поливу газонів не забудьте встановити зливальний клапан, щоб запобігти замерзанню взимку та пошкодженню установки. Він розташований у нижньому місці зрошувальної системи, на шарі, що стікає з гравію.
Ви також можете встановити клапан для підключення компресора (зазвичай розташованого у відстійнику з клапанами, що контролюють роботу секції) для видування залишкової води із системи підземного поливу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *


Разработка сайта Atlaskit


  • Українська
  • Русский

ООО «УКРГИДРОБУДМОНТАЖ» - полный комплекс услуг по устройству и эксплуатации: систем автоматического полива территорий, сетей водоснабжения, насосных станций, ливневой и бытовой канализации.