Краплинний полив за допомогою регульованих крапельниць

Серед усіх методик зволоження ґрунту особливу увагу слід приділити краплинному поливу. Основні елементи цієї системи – це крапельниці для краплинного поливу, магістральні трубопроводи, пластикові шланги, насос для автополиву та резервуар для води. Саме завдяки конструкції краплинного зрошення садові рослини та плодові дерева можуть бути забезпечені оптимальною кількістю вологи.
Головні переваги крапельного поливу:
Вода прямо потрапляє у прикореневу зону садових рослин, що забезпечує мінімальне випаровування вологи. Тим самим ми отримуємо вагому економію добрив та допоміжних реагентів.
Ефективність та простота у використанні. Сама праця на ділянці зведеться до чищення фільтрів та рідкісних профілактичних робіт над системою (2-3 рази на сезон).
Нешкідливість для рослин. Вода не потрапляє на листя рослин, що виключає появу опіків та паразитів.
Сприяє правильному зростанню рослин та їх кореневищ. Культури дають більший урожай. Мікрокрапельний полив крапельницею дозволяє зарахувати цю систему зрошення до передових технологій у сільському господарстві.
Економна витрата водних ресурсів. Спочатку ця система була вигадана для посушливих землеробських районів Ізраїлю, а нині доступна кожному.
Маленькі механізми – основа прогресивного поливу
Всю систему штучного зволоження можна умовно поділити на п’ять складових:
Джерело води (водопровід, свердловина тощо).
Вузол фільтрації.
Вузол додавання реактивів та добрив.
Основний трубопровід.
Допоміжні трубопроводи, крапельні лінії.
Останній елемент є найголовнішим. Тому дуже важливо купити крапельниці для краплинного поливу саме ті, які підійдуть саме під ваші культури.
Так, існують фіксовані крапельниці. Ці гідромеханізми дають на виході стандартний об’єм води. Ефективність роботи даних пристроїв дуже залежить від тиску у водопроводі.
Розрізняють компенсовані та некомпенсовані крапельниці. Перші додатково оснащені силіконовими мембранами. Цей простий додаток дозволяє пропорційно розподіляти водний ресурс по всіх краплинних лініях незалежно від рівня тиску води.
Крапельниці Об’єм подачі води можна регулювати. Оскільки кожна окрема крапельниця регульована, для краплинного поливу передбачені спеціальні дозатори (емітери), які можуть живити рослини та дерева в діапазоні від 0,1 до 70 літрів на годину. Ці механізми мають велику кількість малих отворів, але, незважаючи на цю особливість, вони прості у чищенні та обслуговуванні.
Крапельниці можуть бути зовнішніми та вставними. Зовнішня крапельниця закріплюється на зовнішній стінці крапельної трубки (лінії) у заздалегідь виконаному отворі. Це досить зручно, оскільки дозволяє підвести кожну крапельницю під кожен конкретний кущ або коренеплід. Недоліком її можна назвати те, що пророблення в шлангу отворів при великих посівних площах (понад 1 га) є досить трудомістким. Ціна регульованої крапельниці для поливу досить низька, і це її перевага.
Вставні крапельниці невіддільні від шлангів, вмонтовані виробниками в ПВХ шланги, і практично не відрізняються від зовнішніх емітерів. Все, що залишається зробити садівнику-городнику — це максимально правильно розподілити шланги по ділянці. Ці зрошувальні лінії найбільше виправдовують на великих площах. У такому разі доцільно організувати краплинний автополив із крапельниць, або додатково облаштувати спринклерне зрошення.
Автоматичний полив ділянки
Системи автоматичного поливу бувають дощувальними та краплинними (автополив із крапельниці). Загалом робота обох автоматичних механізмів ідентична. Відрізняються системи принципом зволоження ґрунту – це поверхове дощове зрошення або подача води до коріння рослин крапельними дозами. Автоматизований полив використовується для спрощення трудомісткого процесу зрошення і має низку переваг.
Головні переваги автоматики:
Полив ділянки відбувається за заданим графіком.
Контролюється рівень вологи у ґрунті.
Є можливість віддаленого керівництва процесом поливу.
Легкість у монтажі та управлінні.
Низька ціна системи автополиву.
Контролер крапельного поливу Всього кілька років тому системи автомат-поливу були дуже дорогими. Великий попит та сучасні технології дозволили виробникам зменшити вартість комплектуючих та витратних матеріалів. Наприклад, ціна крапельниці для поливу протягом останніх п’яти років зменшилася в кілька разів.
У системі автоматичного поливу найголовніші компоненти – це магнітні клапани та контролер: міні-комп’ютер із нескладним програмним забезпеченням. Додатково на ділянці можна встановити датчики на вологість. Контролер управляє водопроводом ділянки, орієнтуючись на показання датчиків чи задані людиною параметри. Він може здійснювати почергове відключення та включення всіх зон поливу. Також система може бути запрограмована на повне відключення, якщо датчики зареєструють підвищену вологість повітря.
Все що залишається робити – перевіряти справність насосів та клапанів, чистити фільтри, а також періодично міняти крапельниці для поливу, купити які можна за короткий термін.
Обслуговування систем автоматичного поливу
Найбільш сприятливі сезони для монтажу систем поливу – це рання весна чи пізня осінь. Система поливу монтується згідно з топографічним планом, ландшафтними особливостями місцевості та характеристиками ґрунту. У системі може бути встановлена ​​як фіксована, так і регульована крапельниця для поливу.
В осінньо-зимовий період необхідно подбати про консервацію системи поливу: підготувати для зберігання пристрою керування, насосне обладнання, продути стисненим повітрям трубопровід. Навесні перед запуском поливної системи необхідно очистити шланги від можливих талих нашарувань.
Термін служби систем поливу – щонайменше півтора десятиліття. За регулярних профілактичних заходів складові системи практично не зношуються і не вимагають ремонту.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *


Разработка сайта Atlaskit


  • Українська
  • Русский

ООО «УКРГИДРОБУДМОНТАЖ» - полный комплекс услуг по устройству и эксплуатации: систем автоматического полива территорий, сетей водоснабжения, насосных станций, ливневой и бытовой канализации.