У цьому немає нічого складного, але у городника звільниться маса вільного часу, який зазвичай витрачається на полив. Більше того, вода використовуватиметься більш економно, а готовим краплинним поливом можуть користуватися навіть маленькі діти.
Спочатку потрібно скласти план ділянки. Для цього необхідно намалювати на папері попереднє місце розташування ємності з поливальною водою, від якої і відходитиме магістральний трубопровід. Від нього, у свою чергу, розходитимуться крапельні шланги до початку грядок, за допомогою трійників. На найвищому місці ділянки необхідно встановити ємність з поливальною водою, піднявши її на кілька метрів. Це дозволить забезпечити необхідний мінімальний тиск води у системі крапельного поливу. Поливальні шланги бажано розмістити горизонтально, а ось для крапельних стрічок допустимо невеликий ухил.
Після цього потрібно підрахувати потрібну кількість матеріалів: магістральних труб, трійників, крапельних шлангів, довжину всієї краплинної стрічки та кількість краників, необхідних для неї. Крім цього, потрібно придбати фільтр тонкого очищення, якщо вода береться з ставка, річки, озера або іншого відкритого джерела
Місткість взяти від 200 літрів. Чим більше тим краще. Якщо бочка пластикова, закрити її від потрапляння сонячного світла, інакше в ній розмножуються зелені водорості, які засмічують крапельниці на стрічках. На магістральний трубопровід та крапельні шланги бажано використовувати пластикові труби. У них є ряд переваг: відносна дешевизна, простий монтаж і демонтаж (по закінченню поливального сезону), вони не схильні до корозії, пластичні (можна робити невеликий вигин залежно від рельєфу грунту), в них легко просвердлити отвори для підключення краників з фітингами.
Монтаж системи крапельного поливу
Складання системи крапельного поливу, відбувається дуже швидко, за наявності під рукою всіх необхідних компонентів і невеликого вправності. Насамперед, до початку всіх грядок потрібно прокласти крапельний шланг. Якщо використовується пластикова труба, то в шлангу потрібно просвердлити отвір навпроти того місця, де лежатиме крапельна стрічка. Трубу можна зафіксувати у ґрунту за допомогою скоби з дроту, бажано товстого. У просвердлений отвір спочатку вставляється гумка, а потім носик краніка. Щоб полегшити монтаж носик змочіть водою. Далі покладіть на грядку краплинну стрічку, приєднайте до краніка і розправте по всій довжині гряди, відрізавши зайве. Щоб заощадити при власноручному монтажі, можна замість заглушок на кінцях крапельної стрічки використовувати наступний метод: відрізати 10 см крапельної стрічки, кінець стрічки згорнути з перегином близько трьох-чотирьох разів і надіти відрізаний шматок на перегин. Вийде дешево і дуже практично.
Краплинні шланги за допомогою трійників з’єднати разом та підключити до магістрального трубопроводу. Трубопровід з’єднати з ємністю для поливу. Якщо вода з відкритого водоймища використовуємо фільтр для тонкого очищення.
При першому пуску води промиваємо всі трубопроводи і лише після цього ставимо заглушки на кінці крапельних шлангів.
Як часто поливати?
Поливальна норма залежить від багатьох факторів. Структура ґрунту, види рослин, наскільки самі рослини в цей час вегетації прикривають ґрунт, погодні умови (опади, суховії, хмарність). Треба дивитися, щоб у зоні розташування кореневої системи рослин завжди була волога.
Ремонт краплинної стрічки своїми руками
Крапельна стрічка в процесі експлуатації може пошкодитися. Виною цьому гризуни, ґрунтові шкідники, свійські тварини. Крім цього, завдати шкоди стрічці можна і при прополюванні.
Для ремонту можна придбати фітинги, що продаються в магазинах. Втім, можна їх зробити самостійно. Для краплинної стрічки з діаметром 16 міліметрів потрібно взяти пластикову або металопластикову трубку такого ж діаметра, відрізавши від неї шматок близько 10-12 см у довжині. З отриманого шматка труби знімаємо задирки, допустимо обточити її наждачним папером. Розрізаємо крапельну стрічку у місці пошкодження, вставивши всередину шматок пластикової трубки. Якщо вона не входить, розтягніть краї стрічки плоскогубцями. Після натягу стрічки зафіксуємо її дротом або рибальською гумкою.
Після закінчення поливального сезону необхідно промити трубопроводи та всі використані крапельні стрічки.
Застосовуючи краплинне зрошення, ви отримаєте задоволення від роботи і вагоме збільшення до врожаю.
За допомогою краплинного поливу можна поливати томат, картопля, баклажан, перець та інші культури. Для капусти найкращий полив методом дощування.