Яку систему автополиву вибрати?

Автоматичний полив – відмінний варіант для підтримки зволоженості рослин на оптимальному рівні без витрат великої кількості часу та сил. Існує безліч типів обладнання, що відрізняються параметрами і підходять для різних ситуацій.
Особливості вибору
Головне, що потрібно взяти до уваги при виборі системи автоматичного поливу – її важливе призначення та місце використання. У цьому плані існуючі варіанти можна розділити на комплекси для зрошення газонів та використання в аграрних цілях.
Газонний полив
Перед тим, як вибрати автоматичний полив газонів того чи іншого виду, варто з’ясувати розмір ділянки та особливості його рельєфу. На ринку існують моделі для різних типів поливу:
осциляційного – розбризкувачі в таких системах є трубками з перфорацією, через які вода подається під великим тиском. Варіант має відносно невисоку вартість і відмінно підходить для невеликих галявин;
роторного – в них зрошувачі мають головку, що обертається, що дозволяє здійснювати рівномірний круговий полив рослин. Радіус зрошення може регулюватися;
пульсуючого – подає воду в одному напрямку струменем, кут якого можна легко міняти. Такий підхід дозволяє зрошувати кути газонів прямокутної чи неправильної форми;
віялового – підходять для рівних ділянок без різких перепадів висоти. Охоплення території, що поливається, також налаштовується вручну, що робить пристрої універсальними і придатними для ділянок будь-якого розміру;
мікродощового – в них спринклери подають вологу тонкими струмками або невеликими краплями, що робить таку систему автополиву газону дуже дбайливою. Найчастіше її вибирають для зволоження клумб або комбінованих газонів, а також ніжних екзотичних рослин.
Якщо ключовий фактор – зовнішній вигляд, варто звернути увагу на висувні конструкції. Вони закладаються під поверхнею ґрунту і висуваються лише у момент безпосереднього використання, решта часу залишаючись прихованими.
Аграрні системи
Для поливу городніх, тепличних рослин вибирають інші типи автополиву, що мають свої особливості. Розрізняють три основні різновиди систем:
дощові – принципом роботи схожі на газонні. Також створюють струмені води під високим тиском, що поливають кореневу систему та стебла рослин, а також зволожують повітря. Підходять для розміщення просто неба і в теплицях. У другому випадку спринклери можуть розміщуватися на ґрунті та під стелею;
внутрішньоґрунтові – у них перфоровані труби або шланги розміщуються під ґрунтом і доставляють вологу безпосередньо до коріння рослин, не створюючи кірки на поверхні;
краплинні – схожі на внутрішньоґрунтові, проте розташовуються на поверхні. Вода надходить до нижньої частини рослин тонкими струменями або краплями, не торкаючись стебла. Така система дуже економічна завдяки скороченню витрати води на порожні ділянки.
Розведення магістралі водопроводу, вибір насосного та іншого обладнання потребує особливих знань та навичок, тому для вирішення подібних питань краще звертатися до фахівців.

http://watering.ru/upload/iblock/999/kartinki/kakuyu-vybrat-sistemu-avtopoliva-1.jpg

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *


Разработка сайта Atlaskit


  • Українська
  • Русский

ООО «УКРГИДРОБУДМОНТАЖ» - полный комплекс услуг по устройству и эксплуатации: систем автоматического полива территорий, сетей водоснабжения, насосных станций, ливневой и бытовой канализации.