Підземні резервуари для автополиву

На дачних та заміських ділянках для підземного зберігання води найдоцільніше використовувати пластикові резервуари. Стане в нагоді така ємність для поливу рослин та інших побутових потреб.

Накопичувальний бак особливо необхідний, коли:

  • Не організовано стабільне водопостачання зі свердловини чи колодязя;
  • існує дренажна система для відведення зливових та талих вод, які можна використовувати для поливу;
  • встановлений аеробний септик, що очищає каналізаційні стоки до безпечного рівня.

Підземні резервуари закопують на глибину до 2 метрів. Їх встановлюють на ущільнений ґрунт або підготовлену гравійно-піщану піщану подушку. У комплектацію входить гвинтова горловина. Вона вкручується у процесі монтажу у верхній отвір бака. Попередньо різьбове з’єднання для вологонепроникності обробляється водостійким герметиком. При необхідності баки доукомплектовуються додатковою подовженою горловиною.

У багатьох резервуарів передбачені спеціальні ніжки, що забезпечують стійке становище під час встановлення. У гвинтовій кришці у багатьох моделях передбачений дихальний клапан, що забезпечує повітрообмін. Він необхідний, щоб запобігти цвітінню води при тривалому зберіганні. У кожному ємності є технічні майданчики. Вони призначені для встановлення кранів, монтажу трубопроводу. Також можна встановити ємності датчик наповнення.

Особливості підземних баків

Виробники пропонують резервуари з харчового полімеру різних форм та відтінків. Усі ємності для зберігання води мають потрібні сертифікати відповідності. Для запасу води та установки системи автополиву на ділянці найчастіше вибирають прямокутні або горизонтальні циліндричні баки, ємності типу «колодязь», секційні резервуари, обсяг яких можна збільшувати за допомогою приєднання додаткового елемента.

Ємності випускаються із синього, зеленого, чорного поліетилену. Обов’язкова частина системи автополиву підземного типу виготовляється без швів. Цілісні конструкції розміщують

Полімер пластичної групи є екологічно безпечним. Він досить стійкий до деформації, утворення тріщин, перепадів температур. Ребра твердості забезпечують необхідну стійкість конструкції. Стінки протистоять гідравлічному натиску ґрунтових вод та тиску ґрунту.

Поліетилен стійкий до гниття, набухання, впливу хімічних речовин, які можуть утримуватися у ґрунті. Він не реагує з розчинами лугів, солей та кислот. Термостійкий полімер витримує заморожування до -50 ° С, легко миється, довговічний. Завалений термін експлуатації 25 років.

Область застосування та переваги

Автоматична система поливу з використанням підземних накопичувачів застосовується для обробки овочевих, декоративних культур, які є стійкими до низьких температур, газонної трави. У землі підтримується стабільна температура води, знижується ризик розмноження мікроорганізмів та водоростей. На відміну від наземних аналогів підземні баки рідше потребують очищення, системи працюють стабільно.

При виборі ємності для зберігання води попередньо визначають місце розташування на ділянці. Місткість розраховується з урахуванням обсягу посадок або площі газону, вологолюбності рослин. У середньому на 1 квадратний метр потрібно до 4 л води. У резервуарі має бути до 80% необхідної кількості рідини, якщо наповнення здійснюється паралельно з поливом.

Ергономічні підземні баки не займають місце на ділянці, їх не видно. Не потрібно брати дозволи на встановлення таких резервуарів, вони є пожежобезпечними. Для монтажу баків не потрібно серйозних капіталовкладень, котлован можна викопати вручну самостійно.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


Розробка сайту Atlaskit


  • Українська
  • Русский

ТОВ «УКРГІДРОБУДМОНТАЖ» - повний комплекс послуг з улаштування та експлуатації: систем автоматичного поливу територій, мереж водопостачання, насосних станцій, зливової і побутової каналізації..