Перше, що вам необхідно зробити для того, щоб розведення поливу на вашій дачі була якісною, це скласти план ділянки в масштабі.
Який тип зрошення ви вибрали?
- Для газону;
- Крапельне зрошення;
Вам потрібно заміряти ділянку спочатку по периметру, а далі розрахувати відстань від забору до будов. І таким чином нанести їх на карту. Після цього сідайте зручніше за комп’ютер, і в технічній програмі, наприклад autocad, нанесіть на план розташування трубопроводу автополиву на дачі.
Розведення залежить від того, скільки зон для поливу буде на вашій ділянці.
Не знаєте як визначити кількість зон?
На одну зону максимальна витрата води не повинна перевищувати 3 кубометри на годину. Це основний критерій. Другий – це вже ваші побажання щодо поливу. Наприклад, якщо хочете, щоб поруч розташовані рослини або газон поливалися в різний час або з різною тривалістю, вам варто розділити це місце на 2 зони.
Добре, тепер, коли ви визначилися з кількістю зон для системи автоматичного поливу газону, поговоримо конкретно про розведення.
Почати ведення труби потрібно з джерела водопостачання. З’єднайте його із накопичувальною ємністю, а далі – з насосом. Не забудьте поставити фільтр між ємністю та насосом, якщо хочете, щоб насос прослужив довше за гарантійний термін!
Завдання далі – прокласти центральну магістральну трубу. Саме на ній розташовуватиметься одна або кілька клапанних коробок.
Кількість клапанів відповідає кількості зон. Від клапана розводяться інші труби зонами.
Чи варто закольцовувати труби для окремих зон?
З гідравлічної точки зору трохи краще закільцювати трубу. Однак, з практичного погляду, краще не треба.
Якщо хочете, щоб термін життя системи був більшим за сезон, її необхідно законсервувати на зимовий період. Цей крок включає продування. Якщо у вас кільцева труба, то якісно продути весь трубопровід стає практично неможливо.