Датчики вологості ґрунту в автоматичній системі поливу

Правильний та регулярний полив рослин – запорука їхнього гарного зовнішнього вигляду та гарного врожаю. Будь-яким рослинам життєво необхідна волога. Інакше вони можуть зупинитися у розвитку та навіть загинути. І якщо ви лише періодично з’являєтеся на своїй дачі або заміській ділянці, доцільно змонтувати систему автополиву. Сьогодні її компоненти можна придбати у спеціалізованих магазинах. Основу такої системи становить насосна станція, контролер та електромагнітний клапан. Щоб контролер зрозумів, що настав час включати в роботу автополив, в систему включають спеціальні датчики вологості.

Датчик вологості

Сенсор вологості є важливим компонентом автоматичної системи поливу. Саме він визначає, чи потрібно зволожувати ґрунт чи це не потрібно. Важливо розуміти, що для здешевлення автополиву багато виробників використовують резистивні датчики, які не можуть похвалитися максимальною точністю. Але для домашнього використання вона не потрібна.

Резистивний метод – це вимір опору між двома провідниками. Вони поміщаються в ґрунт на відстані 2-3 см один від одного. Більш дорогі системи використовують виносний індикатор, він оперативно контролює стан ґрунту. У будь-якому випадку, який би датчик не був обраний, він є тестером, але не може активізувати роботу автополиву. Для цього дані з датчика повинні надходити на автоматичний контролер, який віддасть команду відкриття або закриття клапанів.

Як діє система автоматичного поливу?

Системи автополиву мають два робочі положення:

  • полив;
  • не полив.

Зверніть увагу: У першому випадку система подає вологу на розпилювачі, а в другому відключає потік. Регулювання напору води у таких пристроях не передбачено.

Більшість сенсорів вологості, представлених на ринку, є датчиком з двома електродами і компаратором. Завданням останнього є перетворення вхідного сигналу цифрову форму. Тобто таку, яку зрозуміє комутатор.
Датчик проводить вимірювання ґрунту. Якщо його вологість достатня, між електродами виникає розряд 5В. Він створює сигнал, що активує всю систему автополиву. Це найпростіша робоча схема, що дозволяє проводити зволоження ґрунту без включення до цього процесу людини. Але як відбувається подача води?

Система автоматичного поливу крім датчиків та комутатора у своєму складі має електромагнітні клапани. Вони включаються у розриви труб і мають два положення: відкрито та закрито. Коли комутатор отримує від датчика необхідний сигнал він відкриває клапани. Після зволоження ґрунту датчик показує, що води достатньо. І комутатор зачиняє клапани.

Особливості автоматичних систем автополиву

Деякі, більш просунуті системи автоматичного поливу рослин оснащуються інтерфейсом RJ-45. Він дозволяє підключити їх до мережі. Завдяки чому користувач отримує оперативну інформацію і навіть може дистанційно керувати системою. Це дуже зручно при використанні для догляду за рослинами у закритому ґрунті або кімнатними квітами. Обслуговування автополиву через Інтернет полегшує вирішення поставлених завдань.

Правильно спроектована та змонтована система автополиву здатна забезпечувати газон, культурні та декоративні рослини необхідною ним вологою без включення до цього процесу людини. Правильно підібраний датчик вологості надає необхідну інформацію про кількість вологи в ґрунті та на комутатор. Без такого компонента систему автополиву рослин не можна створити.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


Розробка сайту Atlaskit


  • Українська
  • Русский

ТОВ «УКРГІДРОБУДМОНТАЖ» - повний комплекс послуг з улаштування та експлуатації: систем автоматичного поливу територій, мереж водопостачання, насосних станцій, зливової і побутової каналізації..