Автоматичний полив саду

На сьогоднішній день люди все частіше купують заміські будинки та дачі. Цьому є своє пояснення: люди хочуть відпочити від міського шуму та суєти, милуватися природою та дихати свіжим та чистим повітрям. Але природа вимагає у себе догляду. Всі ваші зелені насадження, від квітів та кущів до саджанців та газону вимагають якісного поливу. Але ручний полив не може рівномірно і в потрібній кількості розподілити вологу. Також його мінусом є великі тимчасові витрати. Вам допоможе автоматична система. Сьогодні для покупця існує широкий асортимент автоматичних систем поливу саду.

Переваги та особливості автоматичних систем

Деталі систем виготовляють із полімерів, і це у свою чергу впливає на довговічність та простоту використання. Вище було вже зазначено, що це економія сил та часу. Установка системи проводиться так, щоб була охоплена вся необхідна площа, яка потребує поливу. У системі регулюється витрата води, тривалість поливу для конкретних видів рослин, а датчики вологості, морозу та вітру дозволяють системі визначити час поливу. Система продувається повітрям та спокійно переносить морози. І, звичайно, така система заощадить вам воду, забезпечуючи якісне поливання рослин.

Види систем автополиву

Крапельний полив

Ця система служить для поливу плодових чагарників, овочевих культур, дерев та кімнатних рослин. Система подає воду та розчини добрив до коріння рослин, що перешкоджає утворенню твердої кірки, на відміну від ручного поливу. Це найбільш економна система поливу. Регульованість крапельних дозаторів дозволяє настроїти систему на конкретну рослину або припинити подачу води окремим дозаторам. Така система не потребує насоса, отже, їй не потрібна і електрика, і участь у роботі системи людини теж не обов’язково. Якщо ви не можете підтримувати в трубах необхідний тиск, то все ж таки потрібна установка електричного насоса. Ця система чудово підходить для поливу теплиць та грядок.

Трубопровід можна прокласти на поверхні чи неглибоко у землі. Завдяки такому способу поливу бур’яни не можуть отримати воду, на відміну рівномірного поливу.

Автоматична система прикореневого поливу

Пристрій цієї системи нагадує краплинну, але є відмінність. Вона закопується в землю біля дерев або чагарника і забезпечує вологою та добривами коріння рослин. Ця система вам не заважатиме, оскільки знаходиться під землею. А широкий асортимент цих систем дозволяє підібрати потрібну систему до будь-якого саджанця.

Спринклери

Ця система не годиться для поливу дерев та чагарників, але чудово підходить для зрошення газонів. Основна частина системи – трубопровід, який розташовується під землею і підводить воду до голівок, що розбризкують. Спринклери комплектуються розбризкувачами, які можуть бути наземними (встановлюються на поверхню землі) та підземними (розбризкуюча голівка знаходиться до моменту поливу в землі, а в потрібний момент піднімається над поверхнею). Оскільки така система поливу здебільшого прихована під землею, то вона не завдаватиме незручностей на вашій ділянці. Існує два типи виконання таких систем: роторний та віяловий. Їх відмінність полягає у методі розбризкування.

Роторний тип

Ця система має невелику дальність зрошення. Усередині знаходиться ротор, у якому встановлено різного виду сопла. Сопла підбираються під конкретний вид рослин. Обертання ротора здійснюється за рахунок води, яка при проходженні надає йому обертання. Змінюючи сопла можна регулювати дальність та інтенсивність струменя.

Віяловий тип

У цій системі дощовики не можуть обертатися, а полив проводиться на конкретно вибраний сектор, що регулюється розміром сопла. Система може створювати водний пил (туман), що робить його затребуваним для поливу рослин, яким потрібен делікатний догляд. Розбризкувачі виробляють якісний та рівномірний полив на невеликій території. Ця система дуже популярна у покупців, тому що існує широкий асортимент із різноманітними конфігураціями поливу та дальністю дії.

Установка системи автоматичного поливу

Тепер, коли ви зупинили свій вибір на найбільш підходящій для вашої ділянки системі поливу, залишилася справа за малим – купити та встановити систему. Зайнятися установкою ви можете самі, але краще довірити роботу професіоналам своєї справи. Адже вони знайомі з дрібницями роботи системи, про які ви навіть і не здогадувалися, до того ж вони можуть спроектувати правильну роботу системи поливу та підтримувати її працездатність, роблячи регулярні перевірки та усуваючи несправності.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


Розробка сайту Atlaskit


  • Українська
  • Русский

ТОВ «УКРГІДРОБУДМОНТАЖ» - повний комплекс послуг з улаштування та експлуатації: систем автоматичного поливу територій, мереж водопостачання, насосних станцій, зливової і побутової каналізації..