Зробити автополив на ділянці досить просто, якщо знати технологію робіт та підібрати оптимальне обладнання. Важливо враховувати тип ландшафту, загальну специфіку ділянки, кількість рослин та низку інших факторів. Це дозволить підібрати оптимальний вид системи та забезпечити водою кожну рослину.
Як скласти проект автополиву ділянки?
Перед покупкою обладнання та укладанням магістралі необхідно зібрати всі необхідні дані.
Важливо знати:
- тип ландшафту;
- особливості ґрунту;
- кількість та тип рослин;
- схему посадки;
- клімат регіону;
- віддаленість джерела води та його тип.
Необхідно скласти план-схему ділянки і нанести на неї всі будівлі, декоративні елементи, відзначити розташування саду, газону, грядок, клумб і розташування резервуару з водою. Після цього потрібно намітити план прокладання труб, розташування насосного та контролюючого обладнання, місця встановлення дощувачів.
На основі отриманих даних підбирають обладнання, його потужність, кількість компонентів, а також тип зрошувальної системи. Можливо, знадобиться пристрій комбінованого автополиву: краплинного – для городу, дощувального – для газону. Якщо клімат жаркий і ґрунт швидко пересихає, раціонально використовувати прикореневе полив.
Найпростіший автополив ділянки своїми руками
Організувати полив городу на дачі можна власноруч. Достатньо, щоб під рукою була криниця або свердловина для забору води. Все, що потрібно, – це встановити насосне обладнання та підключити його до трубопровідної магістралі. Важливо правильно розташувати відгалуження на грядках, щоб кожній рослині вистачило вологи. Найлегше зробити напівавтоматичну установку і включати її за необхідності.
Зробити своїми руками чи звернутися до професіоналів?
Щоб отримати повноцінний автополив, потрібно звернутися до професіоналів. Тільки досвідчені фахівці зможуть підібрати найбільш ефективне обладнання, здатне забезпечити кожну рослину необхідною кількістю вологи, а також зробити конструкцію економічною, безпечною та непомітною навіть на найменшому газоні.
Крім того, професіонали допоможуть підключити систему автоматичного керування, яка самостійно ввімкне автополив за заданим графіком. Установка додаткових датчиків дозволить системі самостійно включити полив залежно від температури повітря, сухості ґрунту, часу доби та інших факторів. У цьому випадку автополив дачної ділянки заощадить вам час, сили та воду.
Крім того, довіряючи проектування та монтаж професіоналам, ви уникнете прикрих помилок при встановленні та підключенні, а конструкція буде безпечною та зручною в експлуатації.
http://watering.ru/upload/iblock/999/kartinki/kak-sdelat-avtopoliv-na-dachnom-uchastke-1.jpg