Як зробити найпростішу систему автополиву?

У багатьох садах потрібна автоматична система поливу. Система автоматичного поливу саду складається з декількох основних елементів: мережі труб, що подають воду до зрошувачів (можливо також краплинних ліній) і колектора. Датчики дощу та соленоїдні клапани також використовуються в більш складних системах.

Найпростіша система поливу – що це?

Щоб полив був ефективним, він повинен бути систематичним і адаптованим до потреб рослин і аурі, що змінюється. В ідеалі полив буде відносно дешевим. Газон і посаджені рослини: квіти, кущі, дерева потребують різної кількості води. Вони також по-іншому справляються з його надлишком або довгостроковою відсутністю. Отже, хороша система має забезпечити правильне дозування води.

Коли справа доходить до економії, ідеальним рішенням було б використовувати воду з власного колодязя або дощову воду, зібрану в резервуарі замість водопровідної води. Фахівці наголошують, що понад 65 м3 води можна зібрати з одноквартирного будинку з дахом площею 200 м2 за кілька місяців.

Дизайн установки

Слід розпочати зі складання плану ділянки у відповідному масштабі, розмітивши будівлю, доріжки, проїзну частину для машини, елементи малої архітектури та групи рослин, що потребують поливу. В основному це клумби, газони, молоді чагарники та дерева. Автоматична система поливу залежатиме від форми, розміру ділянки, кількості точок поливу, товщини труби та якості поливного насоса.

Для підготовки ескізу найкраще використовувати міліметровий папір. Потім необхідно визначити, де повинні розташовуватися зрошувачі. Все залежить від їх типу та характеристик.

Ви можете використовувати інформацію виробника вибраних пристроїв. На плані відзначити його кружком – для кругових зрошувачів, прямокутником – для поворотних зрошувачів, або відрізком кола – для віялових зрошувачів. На плані слід відзначити водозабір, яким може бути, наприклад, садовий кран. Потім прокреслити трасу підведення води до зрошувачів, розмічаючи місця встановлення прямих, кутових та трійників. Спринклери повинні бути підключені до основної труби через трійники, можливо рівномірно по всій її довжині, а сполучні секції повинні бути по можливості однакової довжини.

Не повинні виникати ситуації, коли розгалужена система поливу погано працює через недостатній тиск води. Також слід звернути увагу, що для роботи зрошувальної системи потрібна електрика.

Що знадобиться?

Доступні на ринку зрошувальні системи зазвичай складаються з:

  • насосів;
  • змій;
  • спринклерів;
  • шлангових з’єднань;
  • крана з’єднання;
  • образного розподільника;
  • таймер;
  • панелі керування.

Самостійне встановлення

Деякі з професійніших систем можуть бути доповнені датчиками вологості та дощу або спеціальними системами краплинного зрошення. Можна зіткнутися з тим, що виробники зрошувального обладнання пропонують навіть онлайн-програми для проектування всієї системи. При самостійному будівництві установок можна використовувати тільки стаціонарні зрошувачі, тому що установка спливних зрошувачів, тобто зрошувачів, які виходять на поверхню при початку поливу, складніші і вони дорожчі.

При виборі шланга необхідно враховувати його довжину та діаметр залежно від тиску води. У міру збільшення довжини шланга тиск води знижується.

Необхідно стежити за трасою трубопроводу у полі, прокладаючи садовий шланг. Потім зробити по ньому V-подібний розріз за допомогою лопатки завглибшки 20-25 см.

Відкладаючи дерен і викопуючи борозенку, необхідно видалити всі гострі предмети, каміння та велике коріння. Укласти монтажні дроти в паз і підключити їх до наміченої послідовності.

На цьому етапі варто не забути встановити дренажні клапани системи, у нижній точці (на схилі перепад висот між клапанами не повинен перевищувати 2 м).

Сідла клапанів глибиною 20 см і довжиною сторони близько 20-20 см повинні бути засипані гравієм. Далі потрібно встановити зрошувачі, намагаючись не засмічувати їх землею, підключити установку до водозабору та перевірити роботу системи.

Засипати паз, накрити дерном, добре замісити і полити траву. Останній крок – відрегулювати діапазон зрошувачів та запрограмувати контролер. Така повністю спрощена система автоматичного поливу полягатиме в тому, щоб встановити дощовики в намічених місцях і з’єднати їх гумовим або садовим шлангом, а потім підключити до водозабірника. Час роботи установки та час поливу контролюється за допомогою таймера.

Наземна система

Автоматична система поливу також може бути зроблена без необхідності встановлення грунту. Перевага такого рішення зазвичай полягає в тому, що його можна реконструювати та реорганізувати у будь-який момент. Мінус такого рішення – естетика. Для деяких неприйнятним є поширення змій по землі.

При плануванні розміщення спринклеру необхідно також враховувати дальність дії струменя води.
Контролер дозволяє встановити час поливу, частоту та послідовність включення окремих секцій.
Догляд за садом – справа непроста. Щоб ефективно і результативно доглядати навколишню зелень, необхідно зробити автоматичну систему поливу.

Найпростіші системи автополиву

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


Розробка сайту Atlaskit


  • Українська
  • Русский

ТОВ «УКРГІДРОБУДМОНТАЖ» - повний комплекс послуг з улаштування та експлуатації: систем автоматичного поливу територій, мереж водопостачання, насосних станцій, зливової і побутової каналізації..