Чагарники, як і інші рослини на ділянці, потребують регулярного поливу. Завдяки потужній кореневій системі вони здатні видобувати воду з глибоких шарів ґрунту, і, на відміну від газону, можуть зберігати вологу тривалий час.
Основні методи поливу чагарників за допомогою автополиву
Для зрошення ділянок застосовують переважно дощувачі та краплинний полив. Перший спосіб підійде для газону і невеликих рідкісних чагарників. При густій посадці більшість вологи залишиться в кроні. Другий спосіб складніше в установці, але ефективніший.
Дощувачі
Щоб забезпечити рослину вологою, вибирають спеціальні спринклери-баблери мінімального радіусу дії. Вони не розбризкують воду, а точково доставляють її у прикореневу ділянку. Підвищити ефективність такого поливу можна, прокопавши невеликі канавки для рівномірного розподілу води, а також заглибивши площу навколо стовбура чагарника. В результаті вода залишиться у прикореневій зоні.
Краплинний
За допомогою системи шлангів вода подається безпосередньо до ствола куща невеликими порціями.
Це дозволяє:
- точно контролювати рівень вологи;
- економити на поливі;
- виключити пересихання ґрунту.
Посилити ефект можна, заглибивши крапельниці у ґрунт. Це повністю виключить втрати вологи та допоможе візуально приховати поливальну систему.
Особливості догляду
У нормі плодові дерева та чагарники необхідно посилено поливати у період адаптації. Грунт у цей час повинен бути постійно вологим. Вже рослини, що прижилися, починають зрошувати з приходом тепла (+7…+10°С). Оптимальний час – з ранку або після шостої вечора, коли сонце менш інтенсивне і втрати вологи мінімальні.
Режим поливу чагарників змінюють в залежності від проходження ними різних періодів росту та вегетації:
- навесні поливають 3-4 десь у місяць;
- влітку – 2-3;
- восени досить 1 разу за умови сильних опадів.
Коли сад готується до зимівлі, необхідно провести інтенсивне поливання, щоб допомогти рослинам набратися сил.
Полив чагарників за допомогою автополиву