Встановлення та технічне обслуговування віялових дощувачів

Монтаж автополиву на невеликих ділянках особливої ​​складності не є. Головне слідувати інструкціям виробника системи. Але є ряд тонкощів у монтажі та подальшому обслуговуванні, на які слід звернути особливу увагу. Це забезпечить довготривалу та безпроблемну експлуатацію всієї системи.

Промивання дощівників

Після завершення монтажу зрошувальної системи в її трубах нерідко залишається велика кількість забруднень. Їх потрібно видалити перед початком експлуатації, інакше фільтри форсунок швидко заб’ються.

Операцію краще проводити із встановленими із заводу-виробника промивними форсунками. При цьому достатньо буде подати рідину до системи на 10-20 секунд. Усі забруднення будуть видалені через розбризкувачі.

Важливо враховувати, що забруднення можуть накопичуватися у системі у його роботи. Тому рекомендується регулярно проводити її промивання. Наприклад, при активному використанні автополиву його промивають 1-2 рази на місяць. Для цього заново встановіть форсунки для промивання або промивайте систему після повного демонтажу дощувачів.

Іноді можна використовувати промивання з додатковим введенням кислотних розчинів (для видалення мінеральних відкладень) або хлоруванням (для усунення органічних відкладень). Але це досить складні завдання, тому що вимагають знання правил приготування розчинів відповідної концентрації та їх введення у систему. Необхідність у них виникає нечасто, тому краще довірити їх спеціалістам.

Установка форсунок на дощувач та регулювання

Якщо проводилося промивання усієї системи поливу, форсунки після її завершення потрібно встановити на місце, наново налаштувати сектори зрошення.

Вам знадобиться:

  • вийняти шланг зрошувача, вхопивши його однією рукою.
  • Не відпускаючи штангу відгвинтити промивальну кришку.
  • Змонтувати фільтр та пригвинтити форсунку.

Після цього можна приступати до процесу регулювання, особливих складнощів він не представляє.

Регулювання радіусу та сектора поливу

Операцію краще виконувати при включеному поливі, це дозволить точно відслідковувати результати. Права межа сектора не регулюється, для її налаштування потрібно буде повертати саму штангу. При цьому може виникати характерний шум – це нормальне явище, так як багато виробників встановлюють спеціальну “тріщатку”, яка звуком сигналізує про поворот штанги.

Для регулювання лівої межі вхопіться за обід форсунки та повертайте його за годинниковою стрілкою або проти неї. Це дозволить звужувати або розширювати межі сектора зрошення.

Радіус (тобто дальність) поливу регулюється за допомогою «плоскої» викрутки. З її допомогою повертається гвинт наявний у центральній частині форсунки. Для зменшення радіуса його потрібно повертати за годинниковою стрілкою, збільшення – навпаки.

Чищення фільтра

Також досить просте завдання, яке входить до обслуговування автополиву. Для її проведення розберіть зливник, вийміть фільтр і промийте його до повного видалення забруднень. Якщо після промивання вода все одно погано надходить – фільтр слід замінити.

Встановлення антидренажного (запірного) клапана

Монтаж таких клапанів не є обов’язковим. Вони потрібні, якщо на ділянці є великий перепад висот. Пристрій не дозволить рідини витікати через дощовики після завершення поливу.

Для виконання монтажу потрібно ретельно очистити область навколо розбризкування та акуратно відкрутити кришку корпусу. При цьому слідкуйте, щоб корпус не від’єднався від наведеного нижче фітинга.

Після вилучення штанги антидренажний фільтр монтується до нижньої сторони. Потім необхідно зібрати пристрій. При збиранні уникайте появи перекосів.

Встановлення та обслуговування віялових дощувачів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


Розробка сайту Atlaskit


  • Українська
  • Русский

ТОВ «УКРГІДРОБУДМОНТАЖ» - повний комплекс послуг з улаштування та експлуатації: систем автоматичного поливу територій, мереж водопостачання, насосних станцій, зливової і побутової каналізації..