Введення системи автополиву в експлуатацію після консервації на зиму варто починати у квітні-травні, залежно від кліматичних та погодних умов, але в жодному разі не раніше часу, коли нічна температура стабілізується в районі +3°С. На відміну від першого пуску системи, коли всі її частини підготовлені до роботи виробником, при розконсервації таку підготовку слід проводити самостійно або, якщо є можливість, довірити цю роботу професіоналам.
Розконсервація системи автополиву ділиться на кілька етапів:
- Устаткування, яке знімалося на зиму (насос, арматура обв’язки), встановити на місце.
- На шланги крапельного поливу встановити заглушки.
- Фільтруючий елемент головного фільтра системи поливу перевірити на справність, якщо необхідно, прочистити або замінити.
- Відкривши центральний кран подачі води, заповнити накопичувальну ємність. Під час наповнення перевірити роботу поплавкового клапана, що регулює рівень води в ємності. Якщо клапан несправний, налаштувати або замінити.
- Включити електроживлення насосної станції, простежити, щоб станція увімкнулась та відключилася самостійно. Якщо цього не сталося, автоматика несправна.
- У систему автополиву подати робочий тиск, перевірити всі видимі з’єднання на наявність протікання.
- Включити пульт керування системою зрошення (контролер), перевірити чи заново запрограмувати режим поливу.
- Увімкнувши систему поливу в ручному режимі, перевірити роботу зливників, скоригувати сектор і радіус поливу, якщо фільтруючі елементи дощувачів засмічені, промити.
- Послідовно перевірити роботу водозабірних колонок, гідрантів, ліній крапельного поливу.
- Переконайтеся, що рівень тиску на манометрі насосної станції не змінюється з часом і насосна станція не вмикається для підкачування тиску в систему. Інакше це може вказувати на течію в трубопроводах або кранах.
- Увімкнути та настроїти автономний режим керування системою.
Після завершення всіх робіт та за умови усунення виявлених неполадок систему можна вводити в експлуатацію.