Технологія краплинного поливу картоплі

Існує кілька варіацій міжряддя у системи крапельного поливу. Це 75, 90 та 140 сантиметрів. Після посадки картоплі спеціальні ленторозмотувачі чіпляють на грядоутворювачі. Стрічка укладається у гребінь, на глибину близько 2-3 сантиметрів.

Щілинні отвори при тиску 0,5-0,7 атмосфер створять водяні кола протягом кожних 20-30 сантиметрів. Довжина залежатиме від виливу стрічки зрошення. Після закінчення процедури водяні кола повільно з’єднаються, що призведе до повного зволоження гряди.

Подача розчинних добрив та води проводиться протягом усього поливного сезону, а стрічку краплинного зрошення потрібно прибирати із землі та утилізувати лише після збирання бадилля.

Ці дії допоможуть покращити врожайність, оскільки картоплі потрібно багато землі. При краплинному зрошенні можна збільшити врожайність до 60–80 тонн/га.

Міжряддя 140 див є з’єднані ряди, кожен по 70 сантиметрів. У ряду єдина стрічка зрошення. Необхідно використовувати мульчуючу плівку для отримання ранньої картоплі.

Спочатку проводять гряду 140 см, яку закривають плівкою, під яку кладуть стрічку зрошення. Спеціальними посадковими машинами садять картоплю після підготовленого та прогрітого гребеня. Посадкова машина протикає плівку і укладає бульбу на його місце, що дозволяє швидше прогріти грунт і позбавитися проблем із бур’янами.

У технології краплинного зрошення є гідний показник покращення економічного результату та врожайності на кожному міжрядді:

  1. Рівномірне зволоження ґрунту дозволяє корінням добре «дихати» протягом усього циклу росту. Це не припиняється одразу після процедури зрошення.
  2. Інтенсивний розвиток коренів, на відміну інших варіантів зрошення.
  3. Поживні речовини поглинаються швидко і досить ефективно, які занесення відбувається точно в кореневу зону рослини, разом із поливом.
  4. Зменшується ймовірність поширення хвороб за рахунок того, що листя не зрошується. Таким чином, інсектициди та фунгіциди не змиваються з листя.

При поливі не руйнується структура ґрунту та не з’являється ґрунтова кірка. Система крапельного зрошення дозволяє здійснювати обробку ґрунту, проводити збір урожаю та обприскування у будь-який час, незалежно від поведінки зрошення, оскільки не мокнуть шматки ґрунту серед рядів під час усього сезону.

При краплинному зрошенні можна використовувати полив на ділянках або схилах зі складною топографією, без перенесення ґрунту та створення спеціальних уступів.

Краплинний полив рослин має коефіцієнт втрати вологи на інфільтрацію та випаровування – не більше 5%, при звичайному поливанні дощувальними машинами – до 50%.

При краплинному поливі температура грунту більша, ніж при дощуванні, тому можна зібрати ранній врожай. Зменшуються витрати на проведення поливів. Йде швидке вилуговування солей біля крапельниць.

Набір солей по краях не впливає дуже сильно на розвиток кореневої системи. Частина кореневої системи поглинає поживні речовини та воду з вилужених ділянок ґрунту. Із застосуванням системи фертигації та краплинного зрошення досягаються: швидка окупність витрат, висока врожайність, вдвічі зменшуються виробничі витрати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


Розробка сайту Atlaskit


  • Українська
  • Русский

ТОВ «УКРГІДРОБУДМОНТАЖ» - повний комплекс послуг з улаштування та експлуатації: систем автоматичного поливу територій, мереж водопостачання, насосних станцій, зливової і побутової каналізації..