Системи краплинного поливу

Не всі садівники мають можливість і бажання поливати грядки вручну або переміщувати поливальні шланги. На зміну традиційним способам зрошення прийшли сучасні та зручні системи краплинного поливу, які можна придбати готовими або самостійно провести їхнє складання.

Переваги систем крапельного поливу

  • Дані пристрої дозволяють забезпечити рослинам необхідний рівень вологості на відкритому повітрі чи теплиці;
    Щодо невелика вартість систем;
  • Зрошення посадок можна забезпечувати у будь-який потрібний час;
  • При їх використанні зменшується зростання бур’янів, тому що при такому способі поливі вологу одержують тільки культурні посадки, а не бур’яни;
  • Простота у використанні, установці та ремонті таких систем;
  • Значна економія витрати води при поливі, що досягає 50%.

Принцип дії систем крапельного поливу є досить простим. Надходження води з водопроводу або спеціальної ємності регулюється краном, після чого волога проходить через фільтри та контролери, які розподіляють рідину по стрічках та трубах і подають її до коріння рослин через маленькі отвори.

Основні види краплинних систем

Можна виділити кілька видів систем краплинного зрошення, що відрізняються за принципом роботи:

Прикореневі системи краплинного зрошення

Подібна система поливу здійснює рівномірну подачу вологи маленькими краплями до коріння рослин. Пристрій складається з пластмасової трубки, має діаметр близько 16 мм, прокладеної близько до рослин. У ній виготовлені отвори, в які вставлені силіконові трубки невеликого діаметра. На протилежний кінець крапельниць вставляється кілочок з отвором впритул до коріння. Установка прикореневої системи краплинного зрошення застосовуються для поливу тепличних рослин, при цьому у воду можна додати добрива та поєднати зрошення та підживлення.

Стрічкові системи подачі вологи

У таких системах основним компонентом є стрічка із тонкого поліетилену, в яку вбудовуються пластикові емітери – регулятори потоку води. Такий рукав розташовується поблизу рослин, що потребують поливання, і при надходженні рідини перетворюється на трубку. Стрічкову систему крапельного поливу не використовують у закритих теплицях, переважно вони служать для зрошення колгоспних полів та грядок.

Зрошення за допомогою шланга, що сочиться

Основним елементом у такому способі поливу служить шланг з гуми з діаметром пор, що становить кілька мікронів. Через них волога проникає по довжині шланга, рівномірно зрошуючи посадки в радіусі 30 см. Такі крапельні системи застосовують для зрошення грядок і не використовують у теплицях.

Залежно від варіанта комплектації системи поливу бувають:

  • автоматичні;
  • напівавтоматичні;
  • механічні.

Результат застосування систем краплинного поливу можна оцінити на кожному етапі вирощування рослин, особливо під час використання автоматичної комплектації. Вони дозволяють значно заощадити час та отримати добрий урожай.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


Розробка сайту Atlaskit


  • Українська
  • Русский

ТОВ «УКРГІДРОБУДМОНТАЖ» - повний комплекс послуг з улаштування та експлуатації: систем автоматичного поливу територій, мереж водопостачання, насосних станцій, зливової і побутової каналізації..