Важливе про автоматичне поливання газону

Правильний полив дуже важливий для створення привабливого та здорового газону. Використовуйте ці поради, щоб правильно використовувати систему автополиву газону:
просочуйте землю в зоні коріння;
зрошуйте лише за необхідності;
перевіряйте розбризкувачі щодо рівномірного розподілу води;
використовуйте лише якісну воду.
Глибина просочення землі
При кожному зрошенні волога повинна просочити грунт на 20-30 сантиметрів — тут розміщується активна зона коренів. Тривалість обприскування та кількість витраченої води залежать від типу ґрунту та використовуваної системи поливу. Постарайтеся один раз визначити, який час подачі цілющої вологи вам необхідно для потрібного просочення ґрунту. У майбутньому, за цими даними, можна буде встановлювати таймер автополиву.
Визначити оптимальну тривалість поливу можна шляхом проведення наступного нескладного випробування:
1. Запустіть систему поливу на 15 хвилин.
2. Через 24 години зробіть невелике заглиблення в землі або використовуйте зонд, щоб визначити, на яку глибину живильна рідина просочила землю. Використовуйте отриману інформацію, щоб визначити час, необхідний для правильного зрошення газону.
3. Щоб підрахувати, скільки хвилин потрібно для поливу газону, складіть просту пропорцію, базуючись на отриманій глибині просочення за 15 хвилин.
Тепер ви можете встановити таймер на необхідну тривалість поливу. Використовуйте цей час для всіх наступних зволожень вашого газону.
Якщо вода почне текти за межі газону, коли обробка ще не закінчена, вимкніть систему поливу на годину, давши воді вбратися. Потім продовжіть полив до завершення.
Як часто поливати газон
На частоту обприскування безпосередньо впливають період року, погодні умови і тип грунту. Спочатку визначте, наскільки правильно налаштована система автополиву і скільки води витрачається за час зрошення. Для цього встановіть невеликі прямокутні контейнери по своєму газону та увімкніть систему на звичайний режим. Після завершення поливу виміряйте рівень рідини у кожному контейнері. Якщо рівень води дуже відрізняється, то ваша система дощувачів вимагає невеликого ремонту.
Відремонтувати чи замінити головки розпилювачів. Після цього повторіть тест із каністрами. Розрахуйте середнє арифметичне від рівня води у всіх контейнерах, щоб на підставі отриманих даних визначити частоту поливу газону.
У найспекотніші дні літа газон вимагає приблизно (залежно від сорту трави) 5 мм води у контейнері. З цього випливає, що, якщо ваш період поливу, скажімо, 30 хвилин і при цьому рівень води в контейнері 2,5 см, ви повинні проводити зрошення кожні 3 дні. Якщо рівень води в контейнерах більший, то вам слід подавати воду на газон рідше.
Домашній пом’якшувач води — що шукати
Намагайтеся уникати дрібного поверхневого поливу – це призведе до знесилення кореневої системи і через це трава швидко висихатиме і з’явиться загроза розвитку підземних комах-шкідників. Однак, не слід поливати газон і занадто глибоко – ви просто втрачаєте воду, яка просочується нижче за коріння. Вода зараз дуже дорогий продукт і не слід витрачати надто багато.
Час поливу
Можна чітко визначити, коли траві необхідна волога: вона набуває відтінку з голубизною або матиме темно-зелений колір. Так само листочки починають згортатися і навіть перегинатися. Крім того, ви почнете помічати сліди на галявині, після того як пройшли нею.
Ранній ранок – найкращий час для поливу. Саме тоді менше вологи випаровується, адже температура на вулиці нижча і слабкий вітер.
Увечері волога також не випаровуватиметься швидко, якщо вітер помірний, але обгортати рослини в цей період не рекомендується, адже трава простоїть вологою всю ніч, що може спричинити грибкові захворювання. Для поширення грибка необхідні краплі вологи на рослинах та високий рівень вологості.
Багато людей вважають, що поливати траву вдень (зокрема, у похмуру погоду) також можна. Однак, потрібно врахувати, що в цьому випадку потрібно витратити більше води на зрошення, тому що при високій температурі вода швидко випаровується і при її нестачі грунт не просочиться на потрібну глибину.
У більшості ситуацій полив за допомогою дощів – найефективніший вид зрошення газонів. А також можна використовувати полив за допомогою борозен на рівні коренів трави, але цей спосіб зрошення ефективний тільки в тому випадку, якщо є джерело для зрошення у вигляді річки або струмка.
Якість води для поливу газону
Якщо Ви здійснюєте полив без використання централізованої води, а, скажімо, використовуєте воду зі свердловини або прилеглої водойми, то перевірте її якість. Тест покаже, чи хороша вода для зрошення газону, якість її задовільна, або вона не підходить для зрошення.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *


Разработка сайта Atlaskit


  • Українська
  • Русский

ООО «УКРГИДРОБУДМОНТАЖ» - полный комплекс услуг по устройству и эксплуатации: систем автоматического полива территорий, сетей водоснабжения, насосных станций, ливневой и бытовой канализации.