Установка автоматичного поливу – це запорука хорошого врожаю. Дуже велике плодоношення спостерігається у рослинності, що росте біля води. Під час поливу рослина вбирає усі корисні компоненти із ґрунту. Пересихання ґрунту призводить до зневоднення рослини. На момент планування ділянки прокладають трубопроводи системи поливу. Одні із сучасних методів автополиву поділяються на: поверхневі, внутрішньоґрунтові, дощові, крапля-система. Кожен із цих способів підходить під певний вид місцевості та кліматичні особливості. Під час поверхневого поливу вода подається зверху каналами поливної мережі. Дощувальні установки трубами подають воду і розбризкують її у вигляді дощу. Внутрішньоґрунтовий здійснюється трубами з підземних труб з отворами. Крапля-система доставляє безпосередньо в корінь повільне надходження води.
Внутрішньоґрунтове зрошення
Наповнення ґрунту повітрям благотворно впливає на кореневу систему, а сухий верхній шар запобігає зростанню бур’янів. Такий метод дозволяє виконувати роботу на ділянці під час поливу. Труби зрошувачі закопуються на глибину 20-30 см з проміжками між ними 40-90 см. Напір води, що подається в таку систему, повинен становити 0.05 атм., витрата для такого тиску 0.1-0.3 л/с. Така система добре застосовується в теплицях для витіснення повітря із ґрунту водою. Для такої системи можна використовувати господарсько-побутові води або відстояні стоки життєдіяльності тварин. Нашкодити ґрунту або рослині при такому способі не вдасться, тому що всі мікроби загинуть у ґрунтовому середовищі завдяки корисним мікроорганізмам.
Крапельне зрошення
Такий вид поливу істотно заощаджує воду, дозволяючи нормувати подачу вологи рослинам. Завдяки такій системі вода потрапляє до кореневої системи за рахунок еластичних трубок темпів. Робочий тиск води необхідний у межах 0.5-0.7 атм. Райони з обмеженими водними ресурсами широко використовують такий метод. Крапельниці зволожують ґрунт суцільним чином, і чим частіше прокладена система, тим більше ґрунту ллється. Тип саджанців ґрунту, а також щільність посадки — це фактори, при яких монтується краплинна система поливу.
Полив дощуванням
У такий спосіб створюється штучний дощ зрошуючи надземний ґрунт та рослини. Порівняно невелика вартість установки є плюсом для такої системи. Такий полив розумно прокладати у місцевості з високим заляганням ґрунтових вод. Щоб уникнути калюж краплі повинні бути невеликих розмірів, щоб не валити листя до землі.
Розташування системи поливу необхідно пролежати посередині ділянки. Огородний полив розташований на висоті 80 см, а в саду лягає біля дерев. Промисловість випускає достатньо моделей для якісного поливу. Широким способом користуються насадки «сегнетове колесо» та «равлика», радіус розбризкування яких становить 1-2 метри.
Поливовий полив
Дана система ефективно застосовується у спекотному кліматі з поганим поглинанням води ґрунтом. Широко застосовується у садах для поливу дерев. По території закопується труба, від якої відходять менші труби безпосередньо на дерева. Полив здійснюється в чаші або лунки іноді прокопуються борозни. Полив по чашах передбачає розпушування ґрунту після кожного зволоження, а полив по лунках менш трудомісткий. Борозновий полив є русла маленького перерізу з невеликим ухилом.
Подбайте про рясне поливання рослин на присадибній ділянці або в саду. Вищевикладені варіанти систем поливу допоможуть зібрати добрий урожай.