При його застосуванні в результаті регулярного поливу забезпечується значне підвищення врожайності культур, що вирощуються там, при менших витратах праці.
1. Краплинний полив. Вода, що має невеликий напір, подається шлангами з крапельницями малими порціями у вигляді крапель безпосередньо до коріння огірків, перців або помідорів.
При цьому відбувається зволоження ґрунту біля рослини, а його стебла та листя, ґрунт між рядами залишаються сухими.
До плюсів даної системи можна віднести те, що через повільне і рівномірне намокання грунту у коренів овочевих культур земля завжди має вологий стан і не пересихає, при цьому вода цілком споживається рослинами, а не бур’янами, як при поливі лійкою.
2. Дощування.
Більш складна система, що дозволяє як зволожувати ґрунт, так і вносити добрива.
У цьому способі імітуються умови природного довкілля, коли відбувається полив дощовими краплями. Волога поглинається не лише кореневою системою рослин, а й листям.
Крім цього, в теплиці утворюється підвищена вологість, яку дуже люблять огірки.
Але при такому мікрокліматі добре почуваються і бур’яни.
3. Внутрішньоґрунтовий автополив.
Він схожий з краплинним поливом, але відмінність полягає в тому, що шланги проходять не зовні, а під землею поряд із корінням рослин. Перевага полягає у відсутності твердої кірки на поверхні землі, оскільки вона не намокає. Недолік — необхідність частого чищення отворів, що засміялися.
Ця система найефективніша, але й дорожча.
Складові краплинного поливу
Для створення простої системи знадобиться наступне обладнання: ємність; автоматика (контролер, кран); шланги; крапельниці.
Для забезпечення тривалої служби потрібне встановлення фільтра для води.
Автополив теплиць, який здійснюється декількома способами, дозволяє створити комфортні умови для росту рослин.