Багато клопоту у дачника, який повернувся на свою ділянку після довгої зимової перерви. Одним із найважливіших завдань підготовки ділянки до весняно-літнього сезону є запуск системи автополиву. На зиму її обов’язково розбирають, насос укладають у тепле місце. Тому навесні необхідно наново зібрати систему та провести її обслуговування.
Етапи робіт
Монтаж автоматичного поливу поділяється на кілька етапів. Важливо чітко дотримуватися їх послідовності. Докладніше про кожного з них нижче.
Встановлення насосу (насосної станції)
Якщо система була спочатку зібрана правильно, а потім акуратно демонтована та законсервована, проблем на даному етапі не буде. Потрібно просто поставити насос на його місце послідовно підключити до нього труби: магістральну із накопичувальної ємності, подачі до системи автополиву.
Очищення фільтрів
Забруднення можуть призвести до виходу з експлуатації окремих елементів поливної системи, тому правильна фільтрація води дуже важлива. Фільтрів у комплекті кілька. З кожним із них потрібно провести наступний комплекс заходів: ретельно оглянути корпуси та сіточки. Якщо вони дуже забруднені, зазнали корозії або мають механічні пошкодження, їх краще замінити на нові. Видалити виявлені забруднення. Після зими засмічення зазвичай крихкі легко видаляються за допомогою невеликої щіточки. Акуратно поставити фільтри на їхні місця згідно зі схемою.
Наповнення накопичувального бака
Потрібно відкрити кран подачі води в ємність із центральної поливної труби (свердловини) та заповнити її. При першому заповненні сезону потрібно обов’язково перевірити роботу поплавкового клапана. Ця деталь перекриває подачу води при заповненні ємності. Якщо поплавковий клапан вийшов з ладу, його краще поміняти. Несправний клапан може призвести до небажаної затоки своєї та сусідніх ділянок, якщо господар вчасно не перекриє подачу води.
Пробний запуск системи
На цьому етапі потрібно включити насос та наповнити систему водою, не відкриваючи поливних кранів. Головне завдання — виявлення протікання. Після того, як труби наповняться водою, насос повинен вимкнутись. Якщо все нормально, показники тиску на манометрі будуть незмінними. Повільне падіння тиску при насосі, що відключився, означає, що швидше за все має місце невелике підтікання (частіше в районі одного з фітингів). Потрібно провести ретельний огляд та усунути протікання.
Якщо насос працює довго, а максимальний тиск не досягається, то погані справи. Десь сильно протікає труба. Виявити це місце легко по калюжі, що утворилася на землі. Експлуатувати автополив із такою несправністю не можна. Пошкоджену трубу треба або заварити, або замінити.
Перевірка та налаштування кожної зони поливу
Спочатку потрібно включити контролер, після чого вручну запустити кожну зону поливу. Необхідно дочекатися виходу повітря зі спринклерів та роторів та подивитися, як вони почнуть працювати. Якщо раптом якийсь із елементів почне працювати некоректно, необхідно ретельно його оглянути. Якщо несправність незначна, необхідно усунути її самостійно. Якщо поломка велика, краще замінити деталь на нову. Некоректна робота одного зі спринклерів або роторів порушує роботу всіх елементів зони поливу, призводить до утворення ділянок, що не поливаються, на газоні або грядці, що веде до загибелі рослин.
Якщо система працює нормально, проблем немає або вони усунені, можна перевести контролер в автоматичний режим. Автоматична система поливу готова до літнього сезону!
https://autopolivsada.ru/bitrix/templates/autopolivsada/img/stati/%D0%9F%D1%80%D0%BE%D0%B1%D0%BD%D1%8B%D0%B8%CC%86%20%D0%B7%D0%B0%D0%BF%D1%83%D1%81%D0%BA%20%D1%81%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B5%D0%BC%D1%8B.jpeg