Дощувальні системи дуже популярні тому, що вони здатні імітувати справжній дощ у ті моменти, коли полити город швидко і вручну неможливо. Однак ці пристрої мають ряд особливостей, які визначають їх вартість та функціонал.
Переваги дощувальних систем
Є кілька причин зростання популярності дощувальних систем:
1. Насамперед це значно спрощує життя – можна не переживати за сходи, коли немає можливості полити, не потрібно витрачати сили на ручний полив шлангом або важкими лійками.
2. Є низка рослин, які не можна поливати сильним натиском. Також не терпить такого догляду газон — сильний струмінь може утворити лисиці або зруйнувати кореневу систему.
Особливості дощувальних систем-насадок
При виборі такого розпилювача необхідно врахувати кілька особливостей:
кожен розпилювач має різну кількість режимів роботи. Як правило, звичайні дачники використовують лише 2-3 режими.
Необхідно приділяти особливу увагу зручності ручки, також вона не повинна бути слизькою.
Краще віддавати перевагу тим з’єднувачам, які дозволять насадити розпилювач на різні види шлангів.
Фіксатор дуже зручний для використання дощів – можна закріпити необхідний режим під час роботи та не затискати кнопку або важіль певного режиму.
Є кілька груп дощувальних систем:
1. Висувні зливники використовуються, як правило, в автоматичних системах. Труби знаходяться під землею, а сам розпилювач висувається за потребою.
2. Невисувні системи, переносні, можна легко встановлювати в різних місцях, змінювати шланги.
На дачах, як правило, використовується перший вид зливників, автоматична система досить не складна в установці та облаштуванні. Автоматичний полив дуже зручний у заміському будинку, не потрібно думати, скільки і де не полити. Але невисувні дощовики коштують набагато дешевше.
Види переносних дощувальних систем
Серед переносних дощувальників є свої різновиди:
1. Роторні системи характеризуються нерухомою основою з головкою, що обертається, що розпорошує воду. Найбільш просунуті моделі передбачають вибір та регулювання сектора розпилення та типу струменя.
2. Віялові повністю нерухомі, а розпилення води відбувається за рахунок роботи віяла за заданим наперед напрямком. Як правило, такі дощовики встановлюють на 30-сантиметровій штанзі.
Важливо! Якщо ділянка простора і відносно рівна, то краще віддати роторним дощувальним системам — вони розпорошують воду на відстань до 35 метрів. У свою чергу вірні використовуються на невеликих або нерівних ділянках.
3. Осцилюючі, маятникові системи представлені трубкою на штативі, яка коливається в певних заздалегідь межах, розпилення води відбувається через спеціальні отвори. Перевагою є можливість регулювання висоти трубки та кута нахилу.
4. Імпульсні розпорошують воду невеликими порціями, по колу. Ці системи досить галасливі, що при покупці зупиняє багатьох садівників.
Важливо! При виборі моделі необхідно ґрунтуватися на особливостях ділянки. Велика площа може зажадати кілька дощів, іноді різних типів – для городу та для газону.