Вирощування ягід та овочів на присадибній ділянці вимагає великих витрат сил та часу на регулярний полив, особливо у спекотні дні. Крім того, підтримання необхідного рівня вологості ґрунту потребує значної витрати води. Вирішити ці та інші проблеми допоможе автоматичний полив крапельним методом.
Особливості
Краплі системи зрошення доставляють воду безпосередньо до коренів рослин невеликими дозами через розгалужену мережу шлангів, прокладених по ділянці. Вода в систему надходить за допомогою насоса з колодязя, свердловини або іншого резервуара під невеликим тиском, що дозволяє використовувати грунтові води і природні водойми.
Контроль поливу ведеться за допомогою датчиків, що відстежують температуру повітря та стан ґрунту та керують електромагнітними клапанами. Задати графік поливу можна вручну або обравши автоматичну програму – тоді зрошення проводитиметься з урахуванням отриманої від датчиків інформації.
Краплинний полив: переваги
Широке поширення краплинне зрошення набуло завдяки цілій низці переваг:
економічна витрата води;
використання у теплицях та на відкритому грунті;
простота монтажу;
можливість зміни схеми укладання шлангів;
економія енергії;
підвищення врожайності;
простота ремонту та обслуговування;
доступна вартість обладнання;
швидка окупність;
облік потреб рослин;
компактність.
Ці та інші характеристики роблять застосування краплинного поливу максимально вигідним та ефективним для промислового землеробства, приватних підсобних господарствах, на великих посівних площах та дачних ділянках.
Застосування крапельниць також виключає пересихання верхнього шару ґрунту, появу кірки та скочування води в міжряддя, а також попереджає поверхневе розростання коренів, завдяки чому рослини надійніше тримаються у ґрунті.
Краплинний полив: пристрій та принцип роботи
Системи поділяють на гравітаційні та примусові. У першому випадку вода надходить у магістраль під дією сили тяжіння з джерела, у другому рідина закачується за допомогою поверхневих або занурювальних насосів, залежно від глибини свердловини.
Системи бувають:
ручні — включення та відключення проводиться самостійно;
напівавтоматичні – бак з водою поповнюється вручну, причому полив ведеться в автоматичному режимі;
автоматичний – закачування рідини в систему, її включення та відключення повністю автоматизовано.
Автоматичні варіанти найбільш вигідні, оскільки дозволяють заощаджувати сили та час на роботах у саду, а також вести полив під час відсутності господарів.
Основні компоненти
Пристрій крапельного зрошення неможливий без відповідного обладнання:
насосів;
крапельних шлангів або стрічок;
контролерів;
баків та резервуарів для заповнення водою;
вентилів та клапанів;
датчиків погоди, температури та вологості.
Також знадобляться різні аксесуари: заглушки, трійники-розгалужувачі, клапани для промивання, фільтри, відділники піску, зворотні клапани.
http://watering.ru/upload/iblock/999/kartinki/sistema-kapelnogo-poliva-1.jpg