Система автополиву тенісного корту

Щоб гравці без проблем могли безпечно проводити тренування та змагання, поверхню тенісного корту потрібно підтримувати в оптимальному стані. Покриття таких кортів можуть сильно відрізнятися, але найкращими за якістю та вимагають додаткового поливу є корти з ґрунтовим та трав’яним покриттям.
Важливо врахувати, що періодичний полив потрібен навіть, якщо корт покритий синтетичним газоном. Це необхідно для підтримки оптимального рівня вологості ґрунту підкладки. Тому добрим варіантом зменшити трудомісткість вирішення такого завдання є монтаж системи автополиву.
Ще одне важливе завдання, яке вирішує автополив – знепилення та швидке очищення площі корту. Це дозволяє швидко підготувати майданчик для проведення нових навіть після тривалої перерви у роботі.
Що входить до системи?
Будь-яка система автоматичного поливу, у тому числі і призначена для тенісних кортів, складається з декількох основних компонентів:
Контролер. Його головне завдання – керування системою поливу в автоматичному або напівавтоматичному режимі. Користувач може встановити будь-яку зручну програму поливу або дати можливість контролеру приймати рішення про зрошення на основі показників, підключених до нього сенсорів.
Метеодатчики. Реєструють дані про навколишнє середовище (температура, вологість, освітленість) та передають контролеру. На основі цієї інформації вибудовується оптимальний графік поливу.
Насоси. Призначені для подачі води в систему, що забезпечують створення необхідного рівня тиску рідини в ній.
Ємність для води. Виступає як додатковий резервуар у разі відключення централізованого водопостачання.
Електромагнітний клапан. Такі клапани дозволяють регулювати подачу води до різних ділянок автоматичної системи поливу.
Зрошувачі. Пристрої для розбризкування рідини. У неактивному стані опускаються нижче за рівень землі і не заважають тенісистам.
Також знадобиться додаткове обладнання, таке як електрокабель, труби ПНД, запірна арматура.
Проектування та монтаж системи
Перед тим як розпочати монтаж автоматичного поливу для тенісного корту, необхідно провести проектні роботи. У ході проектування вирішуються такі завдання:
Вивчення рельєфу ділянки та вибір оптимальних місць для розташування спринклерів.
Розробка схеми оптимального прокладання трубопроводу.
Розрахунок зручного розташування насосів, датчиків та контролера.
Найчастіше проектні роботи не викликають особливих складнощів, оскільки тенісні корти зазвичай мають стандартні розміри. Тому часто використовують типові проекти зі стандартним обладнанням, що дає змогу знизити загальну вартість робіт.
Монтаж автоматичної системи поливу особливої ​​складності не представляє, проводиться в рамках розробленого раніше проекту. Найбільш трудомістка задача — прокладання труб, тому що для них будуть потрібні траншеї глибиною не менше 30 см.
Особливості обслуговування автополиву тенісного корту
У процесі роботи особливого обслуговування така система вимагає. Достатньо вчасно проводити поточний ремонт або замінювати спринклери/клапани, що вийшли з ладу. Також потрібно періодичне чищення або заміна фільтрів води.
Найважливіше завдання – правильна консервація автополиву на зиму, для цього необхідно повністю видалити воду із системи за рахунок використання стисненого повітря, яке подається компресором. Перед весняною розконсервацією обов’язково проводиться діагностика всіх вузлів системи, у разі потреби – їх ремонт чи заміна.

https://autopolivsada.ru/bitrix/templates/autopolivsada/img/stati/автополив%20для%20теннисного%20корта.jpeg

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *


Разработка сайта Atlaskit


  • Українська
  • Русский

ООО «УКРГИДРОБУДМОНТАЖ» - полный комплекс услуг по устройству и эксплуатации: систем автоматического полива территорий, сетей водоснабжения, насосных станций, ливневой и бытовой канализации.