Джерела води для системи автополиву

Вибір джерела для системи автополиву
Для багатьох дачників та власників приватних будинків гостро стоїть питання поливу зелених насаджень. Це нерідко трудомісткий процес, який потребує витрат часу. Найкращий варіант вирішити задачу – це автоматична система поливу.
Що таке система автополиву
Автоматична система для поливу – це комплекс пристосувань для безперервної та регулярної подачі води на ділянку, яка не потребує втручання людини. Вона складається з таких компонентів, як клапани, зрошувачі, шланги, насос, центр управління. Таке зрошення має безліч можливостей:
керування інтенсивністю поливу;
економія сил та часу;
встановлення часу зрошення;
можливість зонувати територію поливу;
автоматичне вимкнення при дощі.
Вода до рослин може подаватися розбризкувачем або крапельним шляхом. При якісному монтажі та правильній експлуатації обслуговування комплексу автоматичної подачі води не завдає клопоту, але дає можливість довго бути відсутнім на садовій ділянці, в теплиці або не замислюватися про свіжість газону.
Джерела для автополиву
Щоб ця система працювала безперервно, потрібен постійний потік води. Як джерела можуть бути:
центральний водогін;
резервуар із водою;
свердловина;
колодязь;
найближче водоймище.
Для цих джерел використається різне обладнання. Як правило, це стосується фільтрів. Застосування води з відкритих водойм вимагає використання фільтра грубої і тонкої очистки. Для інших джерел буде достатньо одного фільтра тонкого очищення.
Водопровідна магістраль
Центральний водогін є не на кожній ділянці. Навіть якщо він є, нерідко в сезон поливу виникають перебої з тиском, водопостачанням або відсутня можливість врізання труби. Щоб використовувати таке джерело, краще використовувати накопичувальні ємності.
Застосування магістралі є доцільним, якщо немає можливості створити автономне джерело води. Перевага такого варіанту – відсутність піску та домішок, це дозволяє продовжити термін експлуатації насоса.
Ємність із водою
Набраний резервуар заздалегідь має свої позитивні властивості. Вода може набиратися вручну або за допомогою насоса. Рідина прогрівається перед поливом, це необхідно для багатьох рослин, особливо за умов теплиці.
Догляд за ємністю не складний. Достатньо накривати його від прямих сонячних променів, щоб запобігти появі водоростей, без сонячного світла вони не можуть продовжувати життєдіяльність.
Свердловина
Найбільш популярний спосіб забезпечити систему автополиву безперебійною подачею води. Особливо актуальним є якщо автополив необхідний на дачі. Джерело не займає багато місця на ділянці, не потребує особливого догляду, містить чисту воду.
Перевагою джерела є чиста вода, яку не потрібно платити. Це дозволяє заощадити на системі фільтрації та оплаті ЖКП. З недоліків цього джерела можна виділити температуру води, у свердловині холодна. Чим глибша свердловина, тим потужнішим буде насос.
Колодязь
Цей варіант користується популярністю поряд із свердловинами. Система автополиву з таким джерелом може забезпечити чистою водою досить велику площу.
Нестача колодязів – можливе пересихання, сезонне зниження рівня води, регулярне чищення. Для цього джерела потрібний потужний насос та система фільтрації.
Водойма
Штучна або природна водойма містить небажані мікроорганізми та рослинність, які швидко засмічують насос. Його використання вимагає постійного контролю води та встановлення якісної біофільтрації.
Навіть якщо використовується штучна водойма, яка постійно очищається, джерело може пересохнути. Внаслідок спаду рівня води насос може засмічитися водоростями або сильними відкладеннями.
Найбільш поширені джерела для автополиву – свердловина. Цей автономний варіант дозволяє отримати чисту воду як для поливу, так і для пиття. Це хороша можливість заощадити на оплаті комунальних послуг та дорогих очисних системах.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *


Разработка сайта Atlaskit


  • Українська
  • Русский

ООО «УКРГИДРОБУДМОНТАЖ» - полный комплекс услуг по устройству и эксплуатации: систем автоматического полива территорий, сетей водоснабжения, насосных станций, ливневой и бытовой канализации.