Навіщо потрібне проектування систем зрошення?

Багато хто вважає, що автополив досить проста система і її можна зробити самотужки. Можна покликати знайомого «фахівця», який на свій розсуд все запроектує і змонтує. За такого підходу можна навіть заощадити на проектних роботах. Але не варто забувати, що економія на проекті спричиняє великі витрати в майбутньому.

Давайте з’ясуємо чому проектування систем зрошення – дуже важливий етап.

Проект автоматичного поливу, як запорука довговічності системи

І так, ви вибрали на якій території вашої ділянки влаштовуватиметься зрошення. Ознайомилися з лінійкою поливального обладнання, яке пропонується у вашому регіоні.

Прочитали кілька статей, на тему «як зробити автоматичний полив на ділянці своїми руками». І вже готові розпочати покупку обладнання.

Радимо на цьому етапі зупинитись і ще раз все продумати. Чи все правильно враховано?

Не страшно, якщо через відсутність проекту автоматичного поливу ви помилитеся з кількістю сполучних фітингів або з довжиною труби. Такі комплектуючі можна докупити у найближчому будівельному магазині. Найголовніше не помилитися у розстановці та виборі спринклерів, а також у гідравлічному розрахунку системи. Так як ці параметри є найважливішими при влаштуванні систем зрошення.

Від правильного вибору спринклерів та їх розміщення залежить якість поливу та збереження будівель на ділянці. Так як встановлений навмання дощувач поливатиме не тільки газон, але і, припустимо, фундамент вашого будинку або паркан. Як ви вважаєте, чи піде на користь щоденне зволоження вашим будинкам? Скоріше за все ні.

Якщо гідравлічний розрахунок системи виконано неякісно, ​​то навіть найкраще поливальне обладнання працюватиме на півсили. У разі надмірного напору ресурс всіх елементів поливу може скоротитися в рази. Надлишковий тиск дуже небезпечна штука, тому що може спричинити травми під час експлуатації.

Щоб захистити себе від непотрібних ризиків, потрібно розумно підійти до проектування системи автоматичного поливу.

Основою для виконання грамотного проекту є точні вихідні дані.

  • Потрібно зробити замір вашої ділянки і накреслити його в масштабі.
  • Обов’язково вказати будівлі, доріжки та територію на якій влаштовуватиметься зрошення.
  • Не забути про заставні труби під доріжками чи конструкціями.
  • Відзначити місце, де буде проводитися забір води на полив.
  • Вказати місце розташування накопичувальної ємності та пульта управління

У процесі проектування можуть знадобитися докладніші дані. Це залежить від складності об’єкта та індивідуальних вимог замовника.

Тільки маючи повний набір вихідних даних можна виконати справді грамотний проект, на основі якого буде змонтована система, що повністю відповідає вашим побажанням та основним правилам пристрою поливу. Витрачені на автополив гроші не перетворяться на засохлий газон або цвілий фундамент.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


Розробка сайту Atlaskit


  • Українська
  • Русский

ТОВ «УКРГІДРОБУДМОНТАЖ» - повний комплекс послуг з улаштування та експлуатації: систем автоматичного поливу територій, мереж водопостачання, насосних станцій, зливової і побутової каналізації..