Автоматичний полив теплиці

Як працює автоматичний полив у теплиці?

Необхідність постійного зволоження ґрунту забезпечується за допомогою механічних та інженерних рішень. Це дозволяє заощадити час і досягти максимального результату догляду за рослинами. До того ж, стежити та доглядати за великою, організованою площею так, набагато простіше. Система автополиву виключає постійну участь у процесі людини. Єдине про що необхідно подбати про правильний монтаж конструкції.

Але перед цим необхідно вибрати один із існуючих варіантів:

  • крапельне зрошення. Переміщення води відбувається магістральною, трубопровідної лінії від основного джерела забору. Кінцевий маршрут – спеціальні стрічки та крапельниці. Тут волога доставляється рослинам за допомогою краплинного режиму. Вона розподіляється рівномірним чином. При цьому надмірного насичення водою не відбувається. Якщо порівнювати цю систему автополиву зі звичайним, ручним способом, то видно об’єктивні плюси. Серед них – економія води (не менше 30%) та профілактика появи сміттєвих трав;
  • дощування. Принцип функціонування цього простий. Вода від підключеного джерела перенаправляється до ДОЧКА. Інакше їх називають розбризкувачами. Вода перетворюється на дрібнодисперсну завись із подальшим осадженням на ґрунті та рослинах. Самі розбризкувачі можуть бути встановлені як під основою даху, так і на рівні землі. Даний спосіб дозволяє покрити велику площу з культурними та декоративними посадками;
  • підземне зрошення. Багато в чому цей метод автополиву схожий на краплинну систему. Головна ж відмінність – вода доставляється безпосередньо до коріння. У поєднанні з аерацією грунту підземне зрошення найбільш сприятливо позначається зростання саджанців.

Монтаж автоматичного поливу в теплиці

Вибір однієї з перерахованих вище систем автополиву залежить від загону факторів.

Серед них:

  • бажана продуктивність;
  • площа теплиці;
  • розмір бюджету замовника.
    Все це потрібно обов’язково враховувати.

Але найважливіше, звичайно, роботи з монтажу автоматичного поливу в теплиці. Від того, як він буде виконаний, залежить ефективність його майбутньої роботи. Краще довірити це завдання професіоналам, щоб унеможливити технічні помилки. Особливо це актуально для власників великих теплиць або комерційних господарств, які вирощують рослин на продаж.

Формування системи поливу в теплиці варто розпочати з візуальної оцінки конструкції. Важливо з’ясувати, які технічні умови присутні в конкретному випадку. І після фактичних вимог замовника приймається рішення про вибір тієї чи іншої системи автоплівки. Оптимальний варіант – створити візуальний проект, яким можна керуватися надалі.

Наступні кроки виглядають так:

  • закупівля необхідного обладнання та комплектуючих (труб, ємностей, утримувачів, фітингів, помпи, фільтрів, датчиків та інших пристроїв);
  • підготовчі роботи. Насамперед вони стосуються монтажу системи автопліву з підземним зрошенням;
    безпосередній монтаж автоплівки у теплиці;
  • тестовий запуск усунення можливих дефектів.

У цьому робота завершується, і робота здається замовнику.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


Розробка сайту Atlaskit


  • Українська
  • Русский

ТОВ «УКРГІДРОБУДМОНТАЖ» - повний комплекс послуг з улаштування та експлуатації: систем автоматичного поливу територій, мереж водопостачання, насосних станцій, зливової і побутової каналізації..