Автоматична система поливу призначається для рівномірного поливу рослин та газону. А сам процес модернізації – це важка, дуже складна та не надто дешева процедура. Немає нічого набагато гірше, ніж переробка неякісно зробленого.
До основних причин модернізації системи автополиву відносять:
- система від початку була неграмотно спроектована.
- Установка виконувалась не якісно.
- Відбулися зміни у ландшафті зрошуваної ділянки. Наприклад, може йтися про зменшення або збільшення території. Може змінитися форма чи дільниці з’явилися нові споруди.
Модернізація системи автоматичного поливу – незамінне рішення!
Не в кожній ситуації неякісне обслуговування може стати причиною виникнення проблем у функціонуванні систем автопливу. При появі на території нових насаджень, а також при розбивці клумб часто виникає потреба в модернізації.
Під процедурою мається на увазі процес, пов’язаний із зміною у розмірах зрошувального комплексу. Не обійтися без оновлення елементів, які не справляються з новими завданнями.
Виникає потреба в установці нового обладнання. З цією метою в раніше встановленій системі виконується перевірка:
- Функціональності реле тиску та контролера.
- Потужність насосного обладнання.
- Пропускна здатність встановлений шланг. Перевіряється і максимально допустимий тиск, у тому числі і для фітингів, що використовуються.
Модернізація дозволяє значно зменшити обсяг витрат, пов’язаних з монтажем нової системи автоматичного поливу. За рахунок цього можна відмовитись і від певного пошкодження, раніше сформованого ландшафту.
Неправильне проектування: чому потрібна модернізація?
До численних помилок у проектуванні систем відносять:
- Неправильність встановлення спринклерів. Найчастіше йдеться про відсутність потрібних перекриттів. Все це веде до згоряння рослин поблизу розставлених зрошувачів.
- Неправильно вибрано вигляд спринклеру. За рахунок цього збільшується чисельність поливальних елементів, встановлених на газонах відкритого типу. Не виключається неправильність поливу тих рослин, які потребують дбайливого зрошення.
- Не надто правильно виконаний гідравлічний розрахунок. Часто діаметр встановленого трубопроводу може бути занадто маленьким. Все це веде до нестачі води. А при підвищеному діаметрі, установка системи обходиться дуже дорого.
- Неписьменно прораховано кількість ліній. Йдеться саме про електромагнітні клапани. Все це веде до швидкого виходу з ладу, встановленого насоса після певної кількості часу. Пристрій функціонуватиме не результативно.
- Неграмотно підібраний насос.
- Неправильно зроблено розрахунки обсягу резервуару.
Непрофесійне встановлення системи: до чого призводить?
До основних помилок некваліфікованого монтажу прийнято відносити:
- Глибина залягання труб неправильно визначена. Все це веде до численних ушкоджень.
- Неточність монтажу зрошувачів. Внаслідок цього у місцях, які не охоплені поливом, газон сильно вигорятиме.
- Для керуючого кабелю були використані герметичні з’єднання. Все це призводить до замикання клапанів. Не виключено й самостійне включення системи у будь-який несподіваний момент.
- Монтаж електричного обладнання на відкритому повітрі в ситуації, коли рівень IP значно нижче 54.
Ландшафт зрошуваної ділянки було змінено: чому потрібна модернізація?
Ступінь модернізації позначеного поливу за будь-якої зміни ландшафту часто залежить від такого фактора, як масштабність. Виникнення на території різних живоплотів, численних квітників та альпійських гірок обов’язково рекомендовано внесення змін і раніше встановлену систему поливу.
При модернізації виконуються як демонтажні роботи, а й проводиться заміна, і навіть перенесення спринклеров. Виконується монтаж водяних розеток. Не виключається і потреба в установці прикореневої або краплинної різновиди зрошення. А при зведенні нових будівель виникає потреба в частковій зміні трубопровідної траси.