У літній сезон полив є пріоритетом у садівництві. Системи краплинного поливу, які розподіляють воду тільки цілеспрямовано та роблять непотрібним носіння лійки або традиційний полив за допомогою шланга, утримують споживання води у встановлених межах та значно спрощують життя городника та садівника.
Безперечні переваги та економія води
Не тільки газон, а й теплиця, рослини горщиків і окремі грядки можуть бути забезпечені водою частково або повністю автоматичними системами. Це особливо корисно для рослин, які дуже потребують води або чутливі до посухи, таких як помідори та чорниця. Тут може допомогти система крапельного поливу. Завдяки автоматичному краплинному зрошенню грунт грядки поступово зволожується, і кожній рослині приділяється особлива увага.
Ще одна перевага: при використанні краплинного поливу втрати води на випаровування дуже низькі, оскільки вода подається безпосередньо до кореня рослини. За такого зрошення вони практично йдуть у нуль. Існують різні геніальні системи, у яких кількість крапель на окремих зрошувальних форсунках можна навіть індивідуально регулювати відповідно до потреб рослини. Все, що потрібно для даної системи поливу – зовнішнє підключення до води.
Як працюють системи автоматичного поливу?
Принцип: система трубопроводів підключається до крана або бака з водою через редуктор тиску з фільтром. Невеликі шланги (розподільні труби) з розпилювачами або крапельницями ведуть безпосередньо до рослин від основного шланга (монтажної труби). Сполучні елементи забезпечують розгалуження та, отже, індивідуальні рішення. Залежно від конструкції з усіх отворів виходить однакова кількість води, або їх можна регулювати індивідуально. Можлива також підземна установка із спеціальними ринвами. Після того, як все встановлено, все, що потрібно зробити, це включити і вимкнути кран. І навіть ця робота може бути зроблена за вас: зрошувальний комп’ютер із живленням від сонячної або акумуляторної батареї, встановлений між краном та лінією подачі, контролює, коли і як довго тече вода. Базовий блок знижує тиск у лінії та фільтрує воду. Датчик вимірює вологість ґрунту та контролює час поливу за допомогою годинника поливу. Це гарантує, що вода тече лише тоді, коли вона справді потрібна рослинам. При необхідності можна додавати до поливної води рідкі добрива, які попередньо готуються у вільній ємності за допомогою змішувального пристрою.
У яких випадках система зрошення підійде більше
Висувний дощувач зрошує сади площею від 10 до 140 квадратних метрів залежно від настроювання тиску та кута розпилення. Він ідеально підходить для газонів, тому що дерну потрібна постійна кількість води по всій площі. Верхній полив також можливий на грядці багаторічника або на городі, але тут слід віддавати перевагу автоматичним системам поливу, які не змочують листя.
Крапельне зрошення ідеально підходить для економічного поливу окремих рослин. Піпетка може бути встановлена на витрати від 0 до 20 літрів на годину. Форсунки дуже тонко розподіляють воду та мають дальність дії кілька метрів. Крім того, вони підходять для поливу молодих рослин. Насадки для невеликих площ ідеально підходять для багаторічних рослин та чагарників. Форсунки для розпилення можна встановити на ділянки зрошення діаметром від 10 до 40 сантиметрів.