Зазвичай система автоматичного зрошення користується великою популярністю у літній період, коли потрібно поливати посадки у садах та городах, газони, квітники. Клімат піддається змінам, і взимку рідко встановлюється постійний сніговий покрив, у зв’язку з чим зволоження навесні відбувається нерівномірно і потребує додаткового поливу. Чи потрібне автоматичне зрошення в решту місяців?
Посуха восени
Осінь характеризується холодною погодою, на відміну від літа. В осінній період рослини не особливо страждають через відсутність вологи, проте грунт повинен підготуватися до зимового сезону, і нестача вологості негативно позначиться на рослинах. У сухій землі коріння посадок промерзає, що може призвести до їх загибелі.
Якщо осінь обіцяє бути посушливою, то без належної підготовки родючість городу в поточний сезон і всі наступні сильно постраждає.
Газонна трава зволоження потрібна з березня до кінця жовтня. Найбільш раціонально встановити систему автоматичного поливу із включенням статичних розпилювачів. Дерева вимагають особливого догляду, їхнє коріння знаходиться практично на поверхні землі. Також додаткового поливу вимагатимуть хвойні дерева та багаторічні рослини. Якщо минулого сезону були висаджені нові насадження, то їх потрібно підготувати до зими.
Поливаємо правильно
Не рекомендується зрошувати землю за температури, близької до нуля. Вдень на вулиці тепліше, ніж уночі, тож зайнятися поливом рекомендується вдень. Поверхня ґрунту вбере воду, вона не промерзне, завдаючи шкоди корінням. Інакше на землі з’явиться лід, він перекриє доступ до кисню, через що навесні ваші рослини ризикують не прокинутися від зимової сплячки.
Автоматичний полив у міжсезоння
Чи потрібно займатися поливом чи ні, кожен садівник має вибрати собі індивідуально залежно від погодних умов. Проте зволоження має бути інтенсивнішим, ніж у літні місяці.
Специфіка більшості рослин полягає у пристосованості до умов навколишнього середовища. З настанням холодів вони перестають споживати багато води, задовольняючись краплями роси на корі та листі. Їх надлишок вологи є згубним, повітря неспроможна просочитися до коріння.
Рослини необхідно добре пролити в середині осені, щоб наситити ґрунт вологою. При цьому конструкція з труб та фітингів повинна проводитися продумано, щоб усі представники флори отримали належну кількість вологи. Далі полив буде потрібно тільки в міру засихання верхнього шару землі. У середньому потрібно два-три поливи з періодичністю раз на три тижні, якщо погода не тішить дощами. Далі сніговий покрив дбайливо вкриє коріння від заморозків.
Як виробляється автополив
Восени земля насичується вологою з допомогою зрошувальної системи, використовуваної влітку. Для цього потрібна система автоматичного зрошення, яка використовує краплинні лінії. Будуть дуже корисні електронні водопровідні таймери, які запустять подачу води у певний проміжок часу.
Якщо буде використано розбризкування води з однієї точки, то полив буде нерівномірним. Крапельні лінії допомагають добре пролити всі посадки, уникаючи переливу. Врахуйте, що велике коріння під стовбуром дерева не стануть вбирати вологу через грубу оболонку, тому зрошення має торкатися молодих корінців з тонким верхнім шаром. Це правило поширюється на кущі. Грамотне розташування краплинних ліній заощадить витрати води.
Краплинний автополив у міжсезоння
Не варто займатися поливом саду пізніше за кінець листопада, навіть якщо погода відносно тепла і немає снігового покриву. Після чергового використання автоматичного зрошення в міжсезонний час потрібно викачувати воду, що залишилася, щоб уникнути її замерзання в нічний час. Це стосується як поверхневої системи поливу, так і захованих під землею краплинних ліній.
Перед використанням системи в осінній період слід звернутися за консультацією до професіоналів. Вони підкажуть індивідуальні умови експлуатації вашої системи автоматичного поливу.