Система автоматичного поливу для догляду за ділянкою
На створення ландшафту з привабливим зовнішнім виглядом може піти чимало часу та сил. Рівномірний та своєчасний полив може стати одним із найголовніших факторів для підтримки ділянки у потрібному стані. Дачна система поливу садової ділянки – відмінний вибір для тих, хто не хоче витрачати свій час на вирішення цього питання.
Що це таке, про основні переваги
Дачні системи поливу саду – вдале вирішення всіх проблем та питань, пов’язаних із зрошенням. Зелені наслання зволожуються, але людина у цьому може не брати участь. Не треба більше хвилюватися про те, хто доглядає ділянку без господаря. Можна задавати різні параметри, навіть те, де і як саме включатиметься система по кожній окремій ділянці. Садовий полив та зрошення зупиняються, якщо під час цього процесу пішов дощ. При цьому сама конструкція буде мобільною за будь-яких умов. Її легко перенести з місця на місце, не завдаючи шкоди самим рослинам.
Якими перевагами має таке обладнання для поливу та зрошення ділянки?
- На поверхні землі відсутні труби, територія зберігає привабливий зовнішній вигляд.
- Систему легко зберігати у зимову пору року. Не потрібно робити серйозних зусиль з монтажу, демонтажу.
- Заощаджується не лише особистий час, а й вода у великих кількостях
- Розподіл води поступово по всій ділянці.
- Можливість налаштувати програму таким чином, щоб вона працювала у найефективніший час доби.
Конфігурацію легко додати новими функціями, якщо це необхідно. Пульт управління поливом робить налаштування ще легшим процесом. Пристрій та проектування таких систем не потребують складних навичок та знань.
Головне – перед настанням зими проводити планову консервацію обладнання. Мережа трубопроводів у цей час необхідно повністю осушити, використовуючи стиснене повітря. І підготувати всі складові комплекти для довгого зберігання. Навесні система планово запускається, робочі інструменти за потреби очищаються від забруднень. Комплект автоматичного поливу для зрошення ділянки може бути кілька десятків років, якщо дотримуватися основних правил експлуатації.
Система. Про її основні елементи
Обладнання для поливу саду зазвичай комплект складається з наступних частин:
- Контролер для автоматичного поливу – “мозок” системи;
- Набір електромагнітних клапанів, кожен з них регулює витрату води на тій чи іншій конкретній ділянці;
- Стаціонарні дощовики;
- Насос, що сприяє подачі води до труб.
На електромагнітні клапани надходить команда з контролера, певної послідовності. Саме так і відкривається доступ води до кількох ліній поливу. Так працюють «водопадаючі» пристрої. Саме рахунок цієї частини у системі визначається час роботи. Зазвичай воно знаходиться в межах від 1 до 6 годин. Тут же комплект обладнання для автополиву садової території автоматично відключає та включає зони поливу, у певній черзі. Налаштовується зволоження ділянки на той час, який вважається найбільш оптимальним.
У будь-якій системі “мозок” програмується на безперервну роботу протягом 365 днів. Можна здійснювати щодня більше двох поливів. При необхідності саме частина з контролером може ознайомитися з тим, яка на території складається погода.
Обладнання для поливу ділянки в автоматичному режимі може працювати декількома способами:
- Комбінування, коли налаштування виконується як автоматично, так і вручну.
- Система капельного типа.
- Прибор дождевальный
Особливості дощувальників
Необхідно враховувати кілька факторів, щоб зробити правильні розрахунки, вибір:
- Які споруди вже є на землі, або будуть розміщені надалі?
- Які саме види рослин будуть тут, вже є?
- Яка площа біля зрошуваної території?
- Джерело води, його характеристики та показники.
Саме набір даних визначає, які саме зрошувачі підбираються для тих чи інших територій.
- Імпульсні, з дальнім радіусом дії. Вони стануть у пригоді при роботі з великими територіями. Квіткові клумби та живоплоти будуть у повній безпеці, якщо придбати такий комплект обладнання для садового зрошення.
- Парасолькового типу. Обробляє прикореневу зону біля великомірних дерев.
- Роторні пристрої, з далекою або середньою, малою дією. Допоможуть зволожувати різні ділянки, де є рослини, чагарники.
- Є ще віяловий тип – знадобиться тим, хто має альпійські гірки, квітники. Успішно обробляють маленькі площі на газонах.
Сплінкерні системи мають наступні переваги:
- Конструкцію легко зібрати.
- Систему поливу можна контролювати візуально.
- Порівняно з краплинними системами, трубопровід має меншу довжину.
- Один розпилювач обробляє досить велику площу.
Що на рахунок краплинного зрошення?
У яких випадках найбільш ефективним та економічним буде саме таке рішення?
- Густі чагарникові групи
- Живі огорожі
- Квітники
- Виноградники
- Овочі
Зазвичай обладнання для поливу, комплект для автоматичного зрошення такого типу саду допомагає обробляти практично будь-які садово-паркові території. Подача води здійснюється безпосередньо до прикореневої зони. Рослини використовують цей ресурс на 100 відсотків.
Є шланг краплинного зрошення, в конструкцію якого вбудовано кілька крапельниць. Вода легко доставляється навіть до закритих та віддалених місць ділянки, при цьому самі рослини не зачіпаються. Кількість вологи залишається оптимальною в будь-яких умовах. Кращих умов для квітів та дерев не існує.
При краплинних системах зрошення врожайність може збільшитися на 30-70 відсотків. Незалежно від часу поливу, власники ділянки можуть вільно ним переміщатися.
Трохи про проектування
Без якісного вирішення питань із проектування навіть автоматичні системи поливу не принесуть належного результату. Спочатку створюється окремий технічний проект, потім на території розміщуються всі необхідні компоненти.
Необхідно враховувати особливості ландшафту, особисті уподобання господаря. І показники джерела, звідки йтиме вода. Проектування ділянки та системи поливу краще розпочинати в той же момент, коли проектуються підземні комунікації, проходять перші етапи будівництва будинку.