Гарний, доглянутий сад – це той, де удосталь ростуть рослини, фрукти, овочі та квіти. Проте тривалі періоди посухи та високі витрати на воду ускладнюють належний догляд за зеленими насадженнями. Рішення – система краплинного зрошення, що дозволяє оптимально зволожувати ґрунт. Як він працює і як встановити краплинний полив із бочки?
Про систему краплинного поливу
Крапельне зрошення – система поливу саду чи окремих рослин шляхом автоматичної подачі води як крапель. Вона забезпечує оптимальне зволоження ґрунту незалежно від місця вирощування та сезону. Вся конструкція складається з труби, що подає, яка закінчується виходом води – крапельницею або зрошувачем.
Завдяки рівномірному розподілу води за допомогою зволожуючих шлангів весь сад належним чином зволожується. Краплі води точно падають на ґрунт, без необхідності додаткового поливу або контролю за процесом. Секрет популярності в тому, що зволоження відбувається повільно та поступово.
Як зробити?
Крапельне зрошення – це система труб, стрічок і шлангів, якими вода надходить до конкретних рослин. Щоб вона працювала автоматично, ми повинні розподілити труби, що підводять, по всій або відповідній частині саду і підключити їх до бочки. Вода автоматично забиратиметься з джерела.
Особливості проектування системи
Приступаючи до монтажних робіт, необхідно зробити точні вимірювання ділянки та перевірити рельєф. Інформація про поливну площу необхідна для розрахунку параметрів системи зволоження – відповідної довжини, потужності та вибору типу. Також важливими є види рослин, які ми хочемо поливати. Ми можемо проконсультуватися щодо встановлення у професіоналів. Вони не лише підберуть варіант установки, але й підготують проект, адаптований до індивідуальних потреб конкретної зеленої зони, та запропонують, які варіанти працюватимуть найкраще.
Інструкції зі збирання краплинної лінії
Залежно від вибору систему можна розкласти по землі або землі. Краплинні лінії слід розмістити там, де вони будуть поливатись, і зміцнити їх спеціальними штирями, розташованими через 0,5 метри. Укладаючи стрічки, стежте, щоб отвори були збоку і вони не забивалися землею.
Система поливу оснащена контролером із трансформатором, електромагнітними замками та перемикачем поливу. Також необхідні фільтри та зрошувальна лінія. Інструкції зі встановлення крапельної лінії доступні як на упаковці продукту, так і в садовому магазині.
Як зробити краплинний полив із бочки
Систему крапельного поливу у разі не потрібно підключати до водопроводу. Ми також можемо використовувати дощову воду, що буде не тільки більш економічним, а й екологічно безпечним рішенням. Бочкове краплинне зрошення працює так само, як і система, що сполучається зі свердловиною або водопроводом. Однак у цьому випадку полив здійснюється самопливом, тому бочка повинна мати певну ємність (зазвичай близько 200 л) і бути на висоті приблизно 1 метр над рівнем землі. Підключаємо до ємності краплинні лінії, якими вода тече під дією сили тяжіння, зволожуючи окремі рослини та газон.