Автоматизація охоплює дедалі більше сфер нашого життя. Сьогодні ми поговоримо про останні новинки, що з’єднують два, здавалося б, не пов’язані між собою мири, садівництво та інтернет. Що виходить із таких відносин? Відповідь – інтелектуальний полив – ідеальне рішення для будь-якого газону.
Ця технологія дозволяє підключити систему зрошення до домашньої мережі Wi-Fi та забезпечує віддалене керування через програми для Android та iOS.
Що таке розумна система зрошення?
Незалежно від того, чи є у вас невеликий газон або зелені зони, інтелектуальні системи зрошення, підключені до інтернету, подбають про це заощадивши ваш час і гроші. Як? Ви напевно чули про автоматичне поливання городу чи саду? Що ж, сьогодні ми поговоримо про щось просунуте.
Полив газону, саду або інших зелених зон можна контролювати за допомогою спеціальних інтернет-додатків. Це дозволяє проводити точніший полив без втручання людини.
Як це все працює? Почнемо з основ:
Клапани, спринклери та все механічне обладнання підключено до центрального контролера. Електронний контролер підключено до мережі Wi-Fi.
Завдяки додатку для телефону підключаємось до нашої системи
Насправді, це так просто. Відповідне застосування та кілька кабелів відокремлюють нас від повністю автоматичного поливу.
Вартість такого драйвера приблизно від 12000 до 25000 рублів за комплект обладнання + додаток (зазвичай безкоштовно).
Що ми отримуємо у результаті? — Додаток як мрія
На додаток до дистанційного керування через телефон, коли ми вирішуємо інтегрувати контролери в мережу Wi-Fi, ми зазвичай отримуємо спеціальний додаток, що поєднує центр управління клапанами та циклами зрошення, інструмент звітності, метеостанцію та посібник з того, як правильно реалізувати всю інтелектуальну систему поливу.
Вищезгадана функція метеостанції дозволяє автоматизувати систему зрошення небаченим раніше способом. Погодні датчики старого покоління змінюють налаштування поливу, коли йде дощ або інші значні зміни погоди.
Інтелектуальна система зрошення робить ще один крок уперед. Програма підключена до кількох джерел інформації про погоду і може контролювати весь процес поливу. Тому не потрібно встановлювати інструменти дослідження погоди. Інтернет робить все за нас.
Звітність – ще одна цікава функція, яка дозволяє перевірити ефективність всієї системи. Багато нових програм:
вимірюють кількість води, зекономленої внаслідок роботи системи.
Подають звіти про опади та прогнози погоди.
Створюють список змін у циклі поливу, щоб можна було стежити за всім процесом.
Стискають дані в PDF і зберігають їх у зручному для аналізу вигляді.
Чи варто користуватися благами цивілізації?
На наш погляд, воно того варте. Незалежно від того, чи є у нас газон з максимумом двома зонами дощування, чи ми займаємося вирощуванням овочів та фруктів, ми не повинні відставати від часу. Вся система не є відносно дорогою, а програми часто оновлюються автоматично.
Якщо вам потрібна майже безконтактна автоматизація, зручність та розвиток, тоді вам потрібно перевірити інтелектуальні системи зрошення.
Яку систему вибрати? Це залежить від вашого гаманця та вимог. Загляньте на сторінки інтернету і ви обов’язково підберете що-небудь за своїми вимогами. Ви можете бути впевнені, що ви знайдете ідеальну систему зрошення для всіх ваших потреб.