Система краплинного поливу

Принцип крапельного поливу
Системи краплинного поливу призначені для подачі води і добрив безпосередньо до кореневої системи рослин. При такому способі поливу відбувається рівномірне та регулярне зволоження ґрунту. Вода витрачається на полив саджанця, ґрунт не перезволожується, постачання киснем кореневої системи йде інтенсивно та стабільно. Рослина, яка потрапила в такі умови вирощування, добре реагує на догляд та дає високі врожаї.
Результативність краплинного поливу
Краплинний полив значно полегшує працю хлібороба. Догляд за рослинами стає менш трудомістким. Можна залишити поливальну систему без нагляду кілька годин, а при автоматизації процесу навіть кілька днів.
Схема крапельного поливу
Схема водопостачання при краплинному поливі є розгалуженою системою трубопроводів. Центральний (магістральний) трубопровід забезпечує поливальною водою відводи, що подають воду або живильний розчин безпосередньо до саджанців.
Магістральний трубопровід живиться від водного джерела:
1) центральний водогін;
2) накопичувальний бак;
3) насосна станція.
Діаметр центрального водопроводу повинен бути більшим, ніж діаметр труб відгалужень.
При використанні схеми подачі води у вигляді крапельного поливу практикується ручне або автоматичне регулювання. Вибір комплектуючих вузлів відрізняється.
Подача води для краплинного поливу
Криниця або свердловина повинні подавати воду для заповнення системи примусово, з використанням насоса. Це, як правило, відцентрові насоси.
Подача води самопливом можлива з накопичувальних ємностей, для ефективної роботи яких необхідно розташовувати на висоті близько 1 м. Чим вище розташований водонапірний бак, тим більше тиск води в трубопроводі.
Одним із важливих вузлів системи крапельного поливу вважається вузол фільтрування. Фільтр призначений для видалення дрібних домішок, щоб уникнути засмічення трубопроводів, що подають. Відомі сітчасті, вихрові, дискові пристрої. Найпростіший фільтр сітчастий. На дачній ділянці можна виготовити його вручну, складніші конструкції заводського виготовлення застосовуються на зрошуваних територіях промислового вирощування: тепличні комплекси, великі фермерські господарства.
Застосування поліетиленових труб виправдано тим, що їхня гладка поверхня не створює додаткового місцевого опору потоку, залишається чистою, не містить нашарувань і не замулюється. Матеріал поліетиленових труб витримує добові температурні коливання, що не піддається впливу агресивних середовищ.
Краплинні стрічки
Для водопостачання крапельним способом оптимально придбати та використовувати крапельні стрічки. Товщина стін промислової стрічки коливається від 0,9 до 1,2 мм. Довговічність залежить від цього показника. Стрічка з мінімальною товщиною стінки розрахована на один сезон експлуатації.
По конструкції крапельні стрічки поділяються на щілинні та емітерні.
Щілинні крапельні стрічки оснащені внутрішнім лабіринтом, який рівномірно розподіляє потік води. Отвори поливу рівномірно розташовуються по довжині стрічки. Слід зазначити здатність щілинної краплинної стрічки до підвищеного засмічення. Фільтрування у такій системі має бути на високому рівні.
Емітерні стрічки мають систему крапельниць, розташованих по довжині стрічки з кроком 1035 см. Емітерна стрічка пріоритетніша при виборі системи краплинної подачі води та живильних середовищ.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *


Разработка сайта Atlaskit


  • Українська
  • Русский

ООО «УКРГИДРОБУДМОНТАЖ» - полный комплекс услуг по устройству и эксплуатации: систем автоматического полива территорий, сетей водоснабжения, насосных станций, ливневой и бытовой канализации.