Полив рослин

Рослини в саду потрібно поливати, особливо у спекотні та посушливі дні. Які є способи поливу рослин у саду? Полив рослин із шланга та за допомогою системи автополиву.
Доглядаючи сад, ми повинні стежити за тим, щоб рослини зрошувалися. Розраховувати лише на опади не можна. Тому варто встановити таку установку, яка спрямовуватиме воду в потрібне місце і дозволить легко та економічно керувати нею.
Полив садовим шлангом
У невеликих присадибних ділянках для поливу зазвичай достатньо комплекту, що складається з садового шланга з наконечником — розпилювачем, а більших краще встановлювати наконечники з великим радіусом дії. У великих садах такий полив займає багато часу. Навіть якщо ми використовуємо розбризкувачі, заставлені на землі, шланги доведеться прокласти, а коли грунт буде добре зволожений — перемістити їх в інші місця.
Полив системою зрошення
Ми спростимо нашу роботу, встановивши водопровідні труби, прокладені під землею або серед рослин. Яку систему ми виберемо, залежить від площі саду і рослинами, що ростуть на ній, і їх кількості.
Залежно від того, які рослини та де ми поливаємо, варто комбінувати різні системи.
Іригаційна установка є трубами, якими тече вода. Встановлені у землі розбризкувачі (вони можуть бути фіксованими, створюючи постійний потік води, або рухомими, які розпорошують певну область під час руху). Обидва типи розпилювачів можуть бути висувними чи невисувними. Перші — встановлені в землі в кожусі, з якого вони виринають під дією напору води — ідеально підходять для поливу газонів, тому що вони невидимі на холостому ходу і не заважають косіння. Другий – встановлений на жорсткій трубі – зазвичай ставлять серед рослин.
Крапельна лінія призначена для поливу невеликих площ та рядових насаджень. Вона складається з труб і мікроканалів із встановленими рядними та кінцевими крапельницями, якими вода тече прямо під рослини. Також існує спеціальна версія цієї лінійки із вбудованими крапельницями (закриваються при вимкненні системи). Трубки краплинної лінії неглибоко зашпаровуються в землю або укладаються на поверхню (і покриваються корою або стружкою). Потрібно знати, що крапельниці, призначені для горбистій місцевості, повинні вміти компенсувати перепади тиску. В результаті вода може рівномірно текти «в гору».
Проектування автополиву
Перед монтажем системи автополиву варто підготувати проект системи на садовому плані. Позначивши зону зрошення, необхідно розташувати зрошувачі та визначити їхній робочий діапазон таким чином, щоб поливні області злегка перекривали один одного. Роботі сприятимуть характерні дані, надані виробниками в описі пристрою, та рекомендоване компонування.
Щоб вибрати найбільш підходящу для нашої ділянки систему поливу, необхідно знати ефективність господарсько-питного водопостачання. Це залежить від того, чи одночасно працюватимуть установки, необхідні для поливу саду, чи ми розділимо їх на секції. Чим менша витрата води і нижче тиск у точці забору води, тим більше секцій необхідно розділити. Слід пам’ятати, що перш за все: кожна секція повинна мати один тип пристрою (наприклад, тільки стаціонарні зрошувачі, мобільні спринклери, мікро-спринклери, краплинні лінії, шланги для поливу), які поливатимуть рослини з однаковими вимогами, а по-друге: вони різняться за витратою води та часу. Їх слід підключати таким чином, щоб вода мала найкоротшу відстань від джерела водозабору до місця зливу — тоді тиск на кінці труби різко не впаде. Секції можуть включатися окремо або всі одразу. Якщо трапиться так, що витрата води або її тиск буде занадто низьким навіть для краплинної лінії, то коли ми будемо брати воду з водопроводу нам потрібно встановити регулятор тиску, а коли з власного водозабору замінити насос на більш продуктивний.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *


Разработка сайта Atlaskit


  • Українська
  • Русский

ООО «УКРГИДРОБУДМОНТАЖ» - полный комплекс услуг по устройству и эксплуатации: систем автоматического полива территорий, сетей водоснабжения, насосных станций, ливневой и бытовой канализации.