Як і будь-який спортивний об’єкт, на якому використовується трава, поле для гольфу обов’язково має справно зрошуватись. Інакше грати на такому газоні буде незручно, а його клас знизиться.
Є відразу кілька складнощів, з якими ви зіткнетеся, коли потрібен буде полив гольф-полів. До них належить:
Велика площа. Потрібний пристрій, здатний доставляти потрібну кількість води на великі відстані. Зробити це вручну просто неможливо — знадобиться занадто великий штат і потужне переносне обладнання з великим запасом вологи.
Складний рельєф. Сучасні простори для гри відрізняються великою кількістю нерівностей рельєфу. Гольфістам це тільки на радість, а ось водою, що влаштовує систему постачання рослин, приносить клопіт. Причина — у нерівномірному просиханні. Десь на полі низина, а десь височина. В результаті потрібно стежити, щоб земля не заболочувалась і не пересушувалася – це не так просто, як здається.
Поєднання різноманітних типів майданчика. Системи автополиву гольф полів повинні враховувати особливості зонування простору. Тут кілька зон: «Ті», «Фервей» та «Грін». На кожній відрізняється висота газону та інші параметри. Режим постачання вологою потрібно вибирати відповідно до такої зони.
Як бачите, здібностей чимало. Найкраще вирішити їх за допомогою спеціальної системи автоматичного поливу гольф-полів із потужними дощувальниками.
Що варто враховувати під час розрахунку поливу на гольф-полі?
Існує одразу кілька факторів, від яких варто відштовхуватися при виборі режиму поливу:
Температура. Найкраще підбирати окремі варіанти для різних пір року. Наприклад, восени зрошення потрібно скорочувати через часті дощі та заморозки на пошті.
Атмосферна вологість та рівень опадів. В ідеалі необхідно складати схему розподілу води, орієнтуючись на щоденні погодні зведення. При цьому потрібно розуміти, де знаходиться зрошувана ділянка — на добре просихаючому височині або в схильній до заболочування низовині.
Рівень затінювання. Поле нерідко зустрічається з лісом або просто невеликими чагарниками. Тінь може створювати умови для застою води у улоговинах. На відкритій місцевості трава навпаки вигоряє і вимагає збільшення інтенсивності подачі води.
Як проводиться проектування та встановлення системи?
Традиційним варіантом автоматичного поливу гольф полів залишається дощування. Воно передбачає постійне розпилення води із можливих пристроїв, здатних покривати великі площі. Через війну трава отримує необхідний рівень вологості. Для поля оптимальним стане вибір дощовика, який покриває до 1800 квадратних метрів, – це допомагає заощадити гроші на виборі. Хорошим варіантом стане обладнання із робочим тиском до 10 атм. та радіусом дії до 30 метрів. Лише однієї такої установки буде достатньо, щоб полити до 2800 квадратних метрів газону.
Система, що відповідає за автополив гольф-полів повинна включати трубопровід і систему управління.
Яку кількість води планувати під полив поля для гольфу?
Як було сказано вище, при забезпеченні зрошення поля достатньо буде використання п’яти літрів води на один квадратний метр. Основні умови повинні розраховуватись залежно від місцевості та інших параметрів.
Багато в чому система схожа на ту, що використовується для поливу футбольних полів.