Автополив – секрети та поради

Якщо ви будете правильно здійснювати полив рослин на присадибній ділянці, то сад, газон та город будуть тішити вас багато років без особливих зусиль на турботу про них. Коли справа стосується вашої ділянки, ви можете зберегти її у квітучому вигляді, не допустивши засихання окремих ділянок, використовуючи систему автоматичного поливу. За умови, що автополив правильно спроектований та встановлений, ваш ландшафт завжди виглядатиме квітучим, споживаючи зовсім невелику кількість води.
Правильно організувати систему автополиву на ділянці не так вже й складно, і це один із найважливіших заходів для підтримки, скажімо, вашого газону в найкращому вигляді. За інформацією експертів хороший, доглянутий газон може збільшити вартість вашої ділянки на 15 відсотків.
Нижче наведено кілька порад, присвячених тому, як має бути налаштована система автоматичного поливу.
Поділ по зонах
Різним рослинам потрібна різна кількість води. Розділіть вашу ділянку на кілька зон охоплення так, щоб газон поливався окремо – частіше ніж ґрунтопокривні рослини.
Збалансований полив
Розмістіть мірні чашки у різних місцях по всьому газону та увімкніть спринклери на 15 хвилин. Так ви зможете отримати інформацію про те, скільки води отримує та чи інша ділянка газону. Вам потрібно досягти рівномірного розподілу – від 2 до 6 см опадів по всій площі поливу, залежно від типу ґрунту. Установка спринклерної системи – найкращий спосіб забезпечити досить рівномірне охоплення території.
Правильне витрачання води
Перевитрата води виходить при частому і надмірно тривалому інтервалі роботи системи — велика кількість просто стікає в низини, йде в грунт і не поглинається рослинами. Замість того, щоб поливати тривалими за часом періодами, спробуйте розбити інтервал роботи на менші періоди, зробивши між ними перерви по 15 хвилин. Це дозволить мінімізувати втрати води, дозволяючи їй просочуватися у ґрунт.
Час поливу
Поливайте рослини між 5 і 10 годинами ранку, коли сонце ще невисоко, прохолодно і слабкий вітер. Поливати вдень менш ефективно у зв’язку з великим випаром води і вітром, що посилюється. Поливати ввечері теж не найкраща ідея, тому що рослини можуть простояти мокрими всю ніч, створюючи прекрасні умови для розвитку грибків та цвілі. Поливаючи вранці, ви даєте можливість листю висохнути до вечора.
Регулювання системи автоматичного поливу в залежності від сезону
Відрегулюйте вашу систему залежно від мінливих погодних умов, що залежать від пори року. Також ви можете встановити спеціальні датчики, які реагують на випадання опадів і відключають систему автополиву. Це недорогі пристрої, які дозволяють ефективно користуватися вологою, якою забезпечує вас природа.
Поливайте лише те, що росте
Якщо ви встановили спринклерну систему, переконайтеся, що головки правильно налаштовані, а доріжки та під’їзди до будинку не поливаються. Правильно налаштований спринклер поливає великими бризками крапель, а не дрібною пароподібною суспензією. Робиться це для зниження кількості води і води, що виноситься вітром.
Крапельний полив
Якщо необхідно організувати полив окремих дерев, квіткових клумб, рослин у горщиках (загалом, не полив трави), можна підвести воду прямо до коріння, використавши систему краплинного поливу, для якої характерна низька витрата води. Так можна зменшити витрати води на випаровування та витік, а також не підживлювати заодно і бур’яни.
Регулярні перевірки
Регулярно перевіряйте систему автополиву, щоб переконатися, що все працює нормально. Забур’яне сопло або розірвана лінія можуть зіпсувати вам загальний вигляд ландшафту і неприємно позначитися на рахунку за воду.
Висновок
Автоматична система поливу дає вам можливість, не розмотуючи постійно шланг, підтримувати вашу ділянку в чудовому вигляді. Встановити її нескладно, а користуватися одне задоволення. Вже за перші кілька місяців після її встановлення ви заощадите купу свого часу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *


Разработка сайта Atlaskit


  • Українська
  • Русский

ООО «УКРГИДРОБУДМОНТАЖ» - полный комплекс услуг по устройству и эксплуатации: систем автоматического полива территорий, сетей водоснабжения, насосных станций, ливневой и бытовой канализации.