Облаштування води на ділянці

Для зелених насаджень та для людини потрібна вода. Найкращим варіантом є проведення води від централізованого водотоку. Від такої системи можна наситити всю комунікацію в будинку та спорудити систему поливу. Але якщо централізованого водопостачання поблизу немає як варіант викопати колодязь або пробурити свердловину.

Пошук води для свердловини

Спочатку при спорудженні свердловини ведеться роз’яснювальна робота стосовно якості води. Розпитуються сусіди чи робиться аналіз води у лабораторії, на основі всієї інформації робиться висновок. На законодавчому рівні зазначено, не можна копати колодязь глибиною більше 20 метрів для побутового використання, а пробурити свердловину можна до 150 м.

  • Щоб знайти неглибокі поклади води, перш за все треба знати:
  • чим щільніший туман, тим далі водоймище;
  • осока і очерет люблять велику вологу;
  • наявність поблизу водойм;
  • полчища мошок та комарів у літній сезон;
  • соковита та зелена трава у спеку;
  • під кінець літа зів’яла трава в одному місці і висока густа в іншому;
  • взимку сніг тане на цьому місці.

Способи облаштування водопостачання

Викопувати колодязі можна у різний спосіб. Можна привернути до відкритого методу, але тоді рити колодязь доведеться ширше. А можна рити в обручку. Тобто бетонне кільце лягає на приблизно місце і обкопується зсередини. Під впливом тяжкості воно сідає у землю, а зверху лягає таке й т.д. до води.

Ще одним із способів видобутку чистої води – це буріння свердловин. Процес полягає в бурінні ґрунту та в гін труб у ґрунт. Кожна труба з’єднується з різьбовим з’єднанням. Для буріння використовуються різноманітні насадки із легованої сталі. Зрештою можна досягти рівня покладів води та вийде свердловина з питною та технічною водою.

Полив ділянки

Всі рослини на ділянці потребують поливу. Особливо це необхідно в жарку літню пору. Якщо ділянка невелика, то можна поливати і зі шланга з розпилювачем. Але якщо територія є значною, тоді варто обладнати поливну систему.

Однією з бюджетних систем є краплинний полив. Його суть полягає у подачі води безпосередньо до коріння невеликими порціями. Коли кран відкритий клапана крапельниць відкриті і вода надходить у ґрунт. При відключенні води клапани закриваються, не даючи доступу до сміття та комах.

Одним із найдавніших систем поливу – це система ариків. Арик – це канал, прокопаний у землі яким вода потрапляє до рослин. Такий метод ефективно використовується у фруктових садах. Навколо дерев викопуються або чаші, або кільця, яких надалі надходитиме вода.

Штучна водойма

Таке маленьке озерце на ділянці приємно порадує багатьох дорослих та дітей. У великих будівельних магазинах продаються вже відлиті із пластику водойми. Таким чином, справа залишається за малим, викопати котлован і задекорувати рослинністю місце. А щоб вода не застоювалася, можна в центр поставити насос, який буде свого роду фонтаном.

Але якщо набути такої форми ніде, то можна і без неї. Для цього викопується яма під водоймище встилається щільною клейонкою. Краї обкладаються цеглою та висаджується рослинність. Такий ставок можна буде легко прибрати, коли вдарять перші морози.

Як можна помітити облаштування води на ділянці клопітка справа. Без води не росла жодна б рослина на ділянці, але, коли є полив, все цвіте і пахне. Лише завершивши всі роботи з облаштування водопостачання, можна буде насолоджуватися від домашнього оази.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


Розробка сайту Atlaskit


  • Українська
  • Русский

ТОВ «УКРГІДРОБУДМОНТАЖ» - повний комплекс послуг з улаштування та експлуатації: систем автоматичного поливу територій, мереж водопостачання, насосних станцій, зливової і побутової каналізації..